Kde jinde si připomenout 27. výročí sametové revoluce než na pražské Národní třídě? Bez politických hesel, kladení věnců nebo projevů plných prázdných frází, zato s koncerty kapel, divadlem pro děti, orchestry, workshopy, pouličními performancemi, prezentacemi neziskových organizací nebo třeba mší. Národní třída si připomene 27. výročí svobody.

Tak trochu jiná oslava listopadu 1989 se pod názvem Korzo Národní s podtitulem „Díky, že můžem!“ odehraje 17. 11. 2016 na Národní třídě v Praze. Důstojnou oslavu významného výročí mají ve svých rukou studenti vysokých škol, tedy mladí lidé, kteří sice předlistopadovou dobu osobně nezažili, ale o to vděčnější jsou za možnosti, které žádná z předchozích generací neměla. Spolu s nimi se na programu dne, respektive na hlavní části jeho hudební složky, úzce podílí také klub Rock Café. Na Národní třídě vystoupí například Mydy Rabycad, Adrian T. Bell, Paulie Garand, Michal Prokop Trio, Thom Artway, Circus Problem či Tam Tam Batucada a další.

Oslavy promění jednu z nejrušnějších ulic v zemi na pěší zónu a korzo rozehrané do barev hudby, divadla a pouličních performancí. Těšte se na slam poetry na kandelábrech, dechový orchestr, bubeníky, tancovačku s bigbandem i důstojné pietní akce, třeba formou svíčkového průvodu Národní třídou až k pamětní desce. Program bude na Národní třídě připravený od 13:00 do 22:00 hodin a následně bude pokračovat afterparty v Rock Café. Více informací najdete na www.dikyzemuzem.cz. º


autor: Dominika Antonie Skalová