A nejen on – 13. února vystoupí na další třípatrové akci, kterou po krátké pauze pořádá londýnský kolektiv DJs Republic Artists. Ti se do Prahy vrací rádi a často a rok 2016 by neměl být výjimkou.

Nick Elia (UK) se kromě elektronických projektů podílel také na projektech převážně akustické a vážné hudby nejen ve Velké Británii, ale například i v Německu. Na labelu Republic Artists vydal EP o třech skladbách, které hráli umělci, jako jsou třeba Spartague nebo Paco Osuna, track Glue zazněl i na stanici BBC Radio 1. Pokud Nick zrovna neskládá nebo nehraje vlastní muziku, věnuje se vyučování coby zástupce SAE institutu na univerzitě Keele v Surrey. V Chapeau Rouge zahraje jedinečný hybrid live set.

Velkou nadějí současné house & techno scény je Jacob B (PL). Teprve třiadvacetiletý polský producent a DJ se na scéně pohybuje pouze tři roky, přesto si získal pozornost spousty médií, vydavatelství a promotérů. Jeho produkce, která se vyznačuje prvky garage a acidu stejně jako nápaditostí a bezchybností, dokázala Jacobovi vybudovat silnou fanouškovskou základnu.

Nickovi a Jacobovi bude sekundovat Thomas Tesla, zakladatel labelu Republic Artists. Ten nasbíral zkušenosti s živým hraním nejen v londýnských klubech Egg, Steelyard nebo Fire, ale i v německém Tresoru, španělské Amnesii a v dalších vyhlášených evropských podnicích.

Dále hrají DJ Veloz (MEX), Dany P (UK) nebo Da Moon. º


autor: Hedvika Pajerová