S novinkami na vinylových deskách z record shopu Phono.cz vás seznamuje DJ a moderátor Rádia 1 Martin Mikuláš.

Auto17
The Automatics Group
Touch Music

EMC VCS3 byl první přenosný syntezátor v prodeji. Dva lovci zvuků se za ním vydali do Music Research Center v Yorku a získali 49 nahrávek. Syrové výstupy zaznamenané na této desce zahrnují široké spektrum zajímavých vzorků a hluků z útrob této prehistorické analogové nestabilní a nepředvídatelné mašiny. Máme je v sekci „noise“ spolu s moderními hlukaři jako jsou Robin Fox nebo Fenn O‘Berg.


Various Artist
Gilles Peterson presents: Worldwide
BBE Records

Gilles Peterson nehledá hudbu v syrových zvucích, ale mezi talenty z celého světa a představuje ji ve svém pořadu na BBC, který se vysílá také do celého světa. Za pětadvacet let v hudebním průmyslu lze jeho vytříbenému vkusu věřit a tato kompilace to potvrzuje. Zkrátka pohoda a kvalita.


The Apples
Kings
Freestyle Records 2010

Izraelský devítičlenný ansámbl dal o sobě vědět coververzí skladby Killing od Rage Against The Machine. To bylo před třemi lety. Následovalo album Buzzin‘ About a vyprodané turné a nyní jim vyšla druhá, ještě lepší deska. Pánové rozhodně neusnuli na vavřínech a svou verzi world music postavenou na funkových základech posunuli o kus dál. Podílejí se na ní i dva hosté: legendární trombonista a kapelník Jamese Browna Fred Wesley, ale také v Izraeli neméně proslulý zpěvák a perkusista Shlomo Bar. Výsledkem je dynamická originální fúze čerpající z funku, z hudby středního východu, dubu a DJské kultury. Ostatně dva DJové a jejich ostré scratche na desce i na koncertech podtrhují originální zvuk The Apples.