Paulie Garand. Rapper a producent z Liberce a jeden z nejvýraznějších článků vydavatelství Ty Nikdy. Paulie si díky své aktivitě, trefným textům a osobitému přednesu dokázal získat zaslouženou pozornost i mimo rámec běžného hip hopového publika, a to jak s projektem BPM, tak se svými sólo deskami Harant a V hlavní roli.

A právě k albu V hlavní roli se váže nadcházející turné. Paulie za necelý rok, co je deska dostupná, objel řadu koncertů, ať už sólo, nebo se svým domovským labelem. Nahrávka během tohoto období dozrála a díky hitům jako jsou Pavučina lží nebo Retard se zapsala do paměti fanoušků.

Během chystaného tour doplní libereckého Haranta jeho kolegové – vokalista Jakub Děkan aka Děkys a producent Kenny Rough. Celou tour budou také doprovázet filmaři z BURG Production, kteří z nasbíraného materiálu připraví koncertní DVD.

Paulie Garand však kromě plánování turné neprožívá letní pracovní kolaps. Naopak – usilovně pracuje na nové desce, kterou mu kompletně odprodukuje zmíněný Kenny Rough. Na koncertech v rámci tour tak budou ke slyšení nové skladby včetně úvodního singlu Kotvim.

V Praze zahraje Paulie Garand 28. září v klubu Chapeau Rouge.


autor: Hedvika Pajerová