Pražské jaro se v letošním roce rozhodlo ještě více zaměřit na mladé publikum. V rámci programu Rozkvět Pražského jara se od prosince 2010 uskutečňovala pravidelná měsíční setkávání s umělci, kteří mladým lidem představovali svůj obor.

Jaké je povolání operní pěvkyně nebo pěvce, co znamená být dirigentem, nebo co všechno dělá interpret od prvního otevření not až po koncertní vystoupení. Mezi hosty se objevili např. dirigent Tomáš Netopil, klavírista Ivo Kahánek, violoncellista Petr Nouzovský, sopranistka Lucie Fišer-Silkenová a mnoho dalších. Setkání se konala vždy první středu v měsíci večer – organizátoři se rozhodli vydat cestou dobrovolnosti, nikoliv povinného výchovného koncertu. A podařilo se. Během prvních měsíců se do Rozkvětu přihlásila početná skupina studentů z řad pražských středních a vysokých škol, napříč všemi obory.

Pražské jaro chce mladým zájemcům o koncerty klasické hudby vyjít vstříc i v podobě zlevněného vstupného. Po registraci na stránkách www.facebook.com/prazskejaro budou členové Rozkvětu informování o koncertech, na které bude možné získat vstupenky za skvělých 100 Kč!