Prague Pride je každoročně jednou z nejsledovanějších srpnových událostí. Cílem celého festivalu je otevírat témata související s děním kolem LGBT komunity a tím pomoci vytvořit tolerantní společnost, kde se nikdo nebude bát přiznat svou sexuální orientaci. Kolem samotného průvodu, který centrem Prahy projde 15. srpna, se koná spousta dalších akcí.

Jednou z těch kulturních je i speciální Revolution 909 XV Queer Edition. Ta se koná v předvečer „nejteplejšího dne roku“, tedy 14. srpna, v historickém centru Prahy. Přesněji řečeno v legendárním třípatrovém klubu Chapeau Rouge.

Hlavní hvězdou večera je dívčí duo Black Girl / White Girl, kterému bude patřit první podzemní podlaží. Není divu, že se jejich hudba pyšní světovým soundem, když jsou jejich rezidentními městy Amsterdam a Tel Aviv. Tvorba Karin a Ty se soustředí především na techno, rolling base music a fúze různých odnoží house music. Line up na club floor doplní DJ Lucas Hulan, který je v house vodách České republiky dobře známý i díky svému labelu Nightphunk.

Underground floor rozezní zakladatelé párty Revolution 909. Těmi jsou mladší talentovaní rezidenti klubu Chapeau Rouge, kteří si říkají ABAB, jejichž styl se točí hlavně kolem techna.

Nenechte si ujít předvečer Prague Pride a doražte v pátek 14. srpna do klubu Chapeau Rouge. Čekají vás tři patra nabitá hudbou a tancem! º


autor: Hedvika Pajerová