Hudební klub Chapeau Rouge, který v Jakubské ulici na Starém Městě nemůžete minout, slavil 24. října krásné 94. narozeniny. Kulatiny to sice ještě nejsou, ale i tak smekám klobouk.

K narozeninám zpravidla nechybí oslava ani dort. Když ale slavil klub Chapeau Rouge, nemohlo to nebýt velkolepé. Legendární prostor ožil ve třech patrech a hosté byli pozváni na narozeninovou dávku hudby. Světla zdobila prostor i tváře příchozích a u vchodu stála zvířata, která zvala hosty dovnitř. Nemyslím jimi kontrolory vstupenek, protože ti ten večer práci neměli – vstup byl tradičně zdarma. A to do všech tří pater naplněných ke stropu decibely hudby. Celý večírek se nesl v duchu Prague Safari, takže potkat tygra opravdu neznamenalo mnoho promile v krvi. Kdo navíc přišel v masce, dostal welcome drink, jak se ke zvířecí narozeninové párty sluší.

Vše začalo už na ulici. Jakubská se proměnila v balkánskou čtvrť a kapela Fanfare Oranzada přetavila ticho ulice v Bregoviče na druhou. Dav příchozích vše s úžasem pozoroval, i když strhnout do rytmu dechovky se nechali jen někteří. Osmělili se až uvnitř Chapeau, kam se kapela po chvíli přesunula. Večírek se rozjel. Netrvalo dlouho a člověk nevěděl, kde si dřív skočit. O patro níž byla atmosféra doslova zvířecí – stonásobně a v rytmu SKA. Nehrál totiž nikdo jiný, než nadupaní Sto zvířat. Parket byl obsypán lidmi stejně jako bar a noc neměla konce. Je libo trochu elektroniky? Ta rozprostírala své beaty v dalším patře. Za pultem je posílala do éteru hvězda české elektronické scény DJane Lucca. Další, kdo rozvibroval dav, byli KAY & TVZEX – dvorní rezidenti Chapeau. Sám KAY ze Sunshine už tuhle slavnostní událost avizoval s předstihem v narozeninovém spotu pro Chapeau Rouge. Prostor zdobily speciální tematické dekorace ušité na míru scénografy a klubem procházeli zvířecí performeři. Atmosféra hodná velké oslavy. S dalšími hodinami přibývaly do dna vypité drinky a prožitek z dunivých basů. O ty se v průběhu noci starali DJs Al Velilla, DADA, Bass Drop, Schwa, Kuba Kubíček, Dan Cooley, Džejár, Mersi, Subgate, Rob Smile či Jakobeen. Jestli se 94. narozeninový večírek Chapeau Rouge povedl, je otázka s jasnou odpovědí. Protože kdo zažil, ví.


autor: Alexandra Třešňová