Dítě nemusí znamenat přítěž, která vás uvězní mezi plotnou, pračkou a lavičkou na dětském hřišti. Jako „divoká matka“ si můžete i nadále vychutnávat plnohodnotný život.

Kavárna Divoké matky, která byla otevřena v pražském Karlíně zhruba před rokem, je čím dál tím populárnější. Za svou oblíbenost vděčí několika faktorům. Za prvé: Děti. Můžete, ba dokonce musíte je mít s sebou. Jsou tu očekávány a vítány. Mají svobodu se náležitě vyřádit, aniž by se je někdo snažil zpacifikovat. Místo: dynamický Karlín, který je v poslední době častým středobodem městského dění. Charisma: zakladatelky kavárny Kristýna Liška Boková, Zuzana Kolková a Barush Zik točí jiskrná promoční videa, která nemohou než zaujmout svou úderností, ženskostí, hravostí a nezkrotností. S tím souvisí další faktor, a to šaty v neodolatelně ženském stylu 50. let, které mívají na sobě při natáčení či při pořádání „divokých“ večírků.

Kavárna pro život
To všechno vytváří zcela nový typ podniku, který láme stereotypy všedních pražských kaváren, určených primárně pro obchodní či romantická setkání. Toto je kavárna pro život. A do života, jak jej vnímá Praha v posledních několika letech, patří děti, zdravé jídlo, biopotraviny, farmářské trhy, vaření doma, poznávání svého nejbližšího okolí. Je to sice móda, ale móda smysluplná. Proto obrázek krásně oblečené maminky čarující u plotny, který nyní ožívá v podání Divokých matek, není ten samý, co se prosazoval v Americe v 50. letech.


Vnímám popularitu matek jako projev určitého neofeminismu: žena už nemusí bojovat o svá práva, ale nemusí se ani bát vyzařovat naplno svou nezaměnitelnou ženskost. Dnešní žena vaří, protože jí to chutná, obléká se krásně, protože jí to sluší, a rodí, protože miluje.

Domácí prostředí
V několika barevně dekorovaných místnostech kavárny najdete dřevěné stoly se židlemi, ale i pohodlné pytle na polehávání nebo dětskou prolézačku. Pro děti tu probíhají pravidelná divadelní představení, výtvarné dílničky, organizují se narozeninové večírky. Pokud tedy chcete načerpat inspiraci v neofeminismu či jen strávit příjemnou chvilku nad šálkem dobré kávy nebo sklenkou výborného vína, neváhejte zamířit do Karlína.

Kavárna Divoké matky
Hybešova 2, Praha 8
út–pá 10:00–21:00
so–ne 12:00–21:00