Veletrh o marihuaně, na kterém je zakázáno ji prodávat a kupovat. Paradoxy českého Kocourkova a schopnost balancovat na hraně zákona se opět manifestovaly po všechny tři dny trvání Cannabizzu v Karlíně.

„Samý stánky a muzika hraje jenom ve VIP stanu, začíná se to rozjíždět až večer, přes den je to celkem nuda,“ hodnotil průběh festivalu jeden z běžných uživatelů. Cannabizz byl totiž jako každý jiný veletrh. Jednalo se o prodej a nákup semen, hnojiv, substrátů a paraphernálií, tedy „předmětů spjatých s užíváním“. Stejně jako na každém jiném veletrhu jste mohli potkat hostesky a jen místo obligátních propisek a igelitek bylo jednodušší získat drtičku.

Tráva byla cítit všude, ale vzhledem k očekávaně vysoké koncentraci represivních složek státu v „nenápadném“ civilu se nic ilegálního nedělo. Ostatně – těžko jim jasnou viditelnost vyčítat, mezi holandskými dredaři by je poznal i slepý.

Takže jak? Příští rok nejspíše znova, za dobré chování to je povoleno. Jen té hudby by tam mohlo být víc. Na cannabisový veletrh chodí přece jen více „odborné veřejnosti“ než na kterýkoli jiný.