Mezinárodní veletrh konopí a léčivých bylin Cannafest vstupuje letos do svého šestého ročníku a stejně jako v předešlých letech se bude konat na Výstavišti v Praze-Holešovicích. Konkrétně potom v termínu 6.–8. 11. 2015.

Cannafest se rok od roku zvětšuje a jeho návštěvnost každoročně stoupá. Ředitel veletrhu proto doufá, že stejně tomu bude i letos. V loňském roce na Výstaviště v Praze-Holešovicích dorazilo téměř 27 000 návštěvníků a prezentovalo se zde 185 vystavovatelů z 20 zemí světa.


Na své si na veletrhu opět přijdou ti, které tato rostlina a její široké využití zajímá, tedy laická i odborná veřejnost všech věkových kategorií. Na Cannafestu se tak mezi sebou prolínají návštěvníci se zájmem o rekreační využití konopí, společně se seniory hledající informace k jeho léčebnému využití, ale i mladí lidé zabývající se zdravým životním stylem. Také národnost se na veletrhu stírá, neboť zde potkáte nejen naše nejbližší zahraniční sousedy jako Němce, Slováky a Poláky, ale výjimkou nejsou ani návštěvníci z USA, Kanady, Ruska, Skandinávie či Austrálie a samozřejmě Španělska, Izraele, Holandska a dalších zemí.

Významné místo bude na veletrhu patřit vystavovatelům nabízejícím pěstební techniku, hnojiva, kuřácké potřeby nebo vaporizéry. Právě vaporizéry navíc budou k vidění a samozřejmě vyzkoušení formou inhalování léčivých bylin ve speciální Vapo Lounge. Ochuzeni však nebudou ani zájemci o přírodní konopnou kosmetiku a oblečení z tohoto přírodního materiálu, stejně jako návštěvníci zajímající se o zdravé potraviny, ke kterým ty obsahující konopí jednoznačně patří. Například semena konopí setého jsou velice bohatá na nenasycené omega-3 mastné kyseliny, minerály a vlákninu a jsou skvělým doplňkem vyvážené stravy. Své místo budou mít na veletrhu rovněž média zabývající se konopnou osvětou a instituce sdružující firmy, které využívají konopí jako přírodní zdroj nebo bojují za legalizaci a využití konopí v medicíně.

O tom, že tento veletrh není jen místem prezentace jednotlivých vystavovatelů, ale že svým návštěvníkům nabízí pohled na konopí také z odborné stránky, svědčí třídenní odborná konference. Ta každoročně patří mezi hlavní taháky veletrhu, neboť na ní přednášejí nejvýznamnější odborníci z celého světa zabývající se konopím. Za všechny lze jmenovat například Dr. Yehudu Barucha z Izraele, který vystoupí s přednáškou na aktuální téma Konopí a řízení, či Dr. Christinu Sanchezovou z prestižní Komplutenské univerzity v Madridu, která si pro Cannafest připravila téma Kanabinoidy jako protirakovinotvorní agenti. K odbornému programu Cannafestu patří neodmyslitelně účast doc. Lumíra Hanuše z Hebrejské univerzity. Letos vystoupí s tématem Funkce endokanabinoidního systému v našem těle. Lumír Hanuš bude na Cannafestu moderovat rovněž panelovou diskuzi s lidovými léčiteli o léčbě pomocí konopného výtažku a její účinnosti. To je však jen malý výčet přednášejících, kteří v listopadu na Cannafest zavítají.

Veletržní dění oživí také doprovodný program. Opět zde nebude chybět dětský koutek, konopný catering, Vapo Lounge, Cannafest Cinema, čítárna, chillout zóna, konopné masáže a samozřejmě afterparties ve vybraných pražských klubech.

Kompletní informace o odborném a doprovodném programu jsou průběžně k dispozici na oficiálních webových stránkách www.cannafest.com nebo na Facebooku: www.facebook.com/Cannafest. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal. º


autor: Markéta Novák Matějková