Kreativní centrum KUMST je spojením umění a podnikavosti. Program v květnu byl zaměřen více na umění a inspiraci a v červnu bude KUMST zaměřen hlavně na vzdělávání a komunitu – vše v rámci témat designu.


Hned na začátku měsíce, ve středu 7. června v 17 hodin, proběhne seminář, který se bude týkat základních pojmů duševního vlastnictví a typů průmyslových práv. Bude informovat o tom, jak je registrovat a chránit, jak je využívat a licencovat, jak řešit případné spory a jak se vyhnout porušení práv jiných. Seminář je určen pro designéry, kreativní profesionály a všechny, kteří se zajímají o ochranu svých nápadů a tvůrčí práce. Program bude interaktivní a umožní účastníkům položit dotazy ke konkrétním případům. Jako další bude následovat SCUK #1 — meetup grafických designérů. Potkat se s kolegy z oboru? Načerpat inspiraci, pobavit se u art performance a ještě třeba podpořit dobrou věc? To všechno můžete pak v pátek 9. června v 18 hodin. Během akce vám budou k dispozici profesionálové z oborů, které se designu velmi úzce dotýkají (brand building, obsah a texty, fotografie nebo weby ve Webflow. Budete si je moci v průběhu meetupu odchytit a nezávazně probrat vše, co potřebujete. Nebo si třeba nechat zhodnotit vaše portfolio.

V úterý 13. června v 18 hodin se otevře pop-up členů KUMST komunity. Tedy tvůrců, kteří zabydleli budovu na Údolní 19. Můžete se těšit na módu a doplňky od venna.studio, Blue Uandi, NARANU a Aliny Matějové. Fotografie od Jakuba Čápa a foto příslušenství od Polagraphu nebo komiksy od Tomáše Kučerovského. Svoji tvorbu představí i Ateliér Duchů, studio zabývající se vývojem digitálních a deskových her. Závěr měsíce se v KUMST zakončí eventem Podnikám na rodičovské: Daně a pojištění v praxi a proběhne ve středu 21. června v 10  hodin.

text: Tamara Pavlechová

KUMST
Údolní 19, Brno