Někdo si z babičky nechá vyrobit diamant, jiný do dědečka zasadí strom. A většina ostatních chodí na Dušičky čistit hroby.

S tím diamantem si nedělám legraci. I v Česku je firma, která z vaší babičky vyrobí přívěsek, a navíc se dozvíte, že „každá živá bytost je jedinečná, on či ona jsou vystaveni během svého života různým vlivům prostředí a mají různé stravovací návyky, proto nejsou dva stejné diamanty, stejně tak jako nejsou dva naprosto stejní lidé“. Takže si dávejte pozor na to, co jíte, abyste se svým budoucím dětem hodili „k těm báječným modrým šifonovým šatům, co jsem si koupila ve slevě“. Hodně boru znamená diamant s modrým nádechem, pamatujte na to.

Nebo vás zasadí do zahrady, a pokud jste se chovali, jak si vaše děti představovaly, třeba vás i zalejí. Koncept urny vsazené do květináče s hlínou, ze kterého vyrůstá strom, je mi o něco sympatičtější než tvrdý kámen. Snad proto, že ukazuje na léčivou sílu času a fakt, že umírá se jen proto, aby nové mohlo být zrozeno. Prostě žádná tragédie.