Bižuterii se u nás daří nejméně od 18. století. Tehdy se zákaznice setkávaly především s bižuterií jabloneckou. V současnosti se výrobě bižuterie věnuje značek mnohem více a ti, kdo si ji kupují, mají dvě jasné priority – co nejoriginálnější kousek a za rozumnou cenu.

Na ruku jim jde mladá značka Ateliér Frou-Frou. Šperky vznikají v malých limitovaných edicích nebo pouze v jednom unikátním kousku. Frou-Frou vytváří bižuterii pro nejrůznější příležitosti – svůj outfit můžete originálně doplnit, ať se jedná o formální večírek nebo kino s kamarádkou. Použité materiáy jsou dováženy z orientálních bazarů a trhů měst z celého světa, což mimo jiné zaručuje i jejich jedinečnost. Jednotlivé komponenty pro výrobu vlastních originálních šperků jako jsou například korálky ze šedesátých let (které se již nevyrábějí) ve Frou-Frou také najdete.

Kam ale jít? Do kamenného obchodu v Jaromírově ulici 25 v Praze 2 nebo do internetové galerie na www.frou-frou.cz. K Folimance můžete zamířit i pokud se vám oblíbený šperk rozbije. Ateliér Frou-Frou dobře ví, že „i ty nejlevnější ozdůbky mohou k člověku přilnout více než briliantové šperky,“ a tak bude-li to v silách dílny, nahradí vám poškozené díly, upraví délku, vymění zapínání, převléknou přetrhnuté korále nebo celý šperk upraví podle vašich představ.

Na webu také najdete malou ukázku věcí, které si můžete koupit přes e-shop, dorazí pak poštou nebo si je můžete vyzvednout v Jaromírově ulici. A dost možná, že budete odcházet o pár pokladů bohatší.


Ateliér Frou-Frou
Jaromírova 25, Praha 2
www.frou-frou.cz