Ošklivá sestřenice módy zvaná funkční oblečení se konečně dostala ke svým patnácti minutám slávy.

A samozřejmě za to může internet, média a sociální sítě. Jako za všechno. Protože se jí její jméno nelíbilo, dala si instagramovou přezdívku gorpcore. Hádáte správně – na vrchol se vysápala po zádech své starší ségry normcore. A jestli byl normcore nic moc, tak tohle je, co se týče vkusu, spíš nic než moc.

Všechno, čemu jste se smáli, pokud se zajímáte o módu, je v rámci gorpcore legitimní oslava osobitého stylu. Nejde ani tak o lacláče a ledvinky, na které budou mí kamarádi nadávat do konce života, jde spíš o slavné rýdžojsy, funkční bundy a pohorky. Největšími fanoušky dlouho opomíjené a šikanované holky z malého města jsou tak horolezci na vrcholu Grossglockneru.

Jedno velké přehlídkové molo
Mysleli jsme si, že v horách tahle holka navždy zůstane, ale ne ne ne, překvapila, a prodrala se do návrhářských kolekcí pro rok 2017. Oficiálně se tak z celého světa stalo jedno velké přehlídkové molo. A protože v ulicích měst není potřeba, aby funkční oblečení fungovalo na úplných 100 %, gorpcore do nich pokoutně propašovala svůj majstrštyk – tepláky.

Karl Lagerfeld řekl, že tepláky jsou známkou porážky. Když ztratíte kontrolu nad svým životem, jedny si koupíte. Když nedává nic smysl, nikdo vás nemá rád, váš kluk se čtyři hodiny neozval, holka, která s vámi měla jít večer pít, je kvůli bolesti hlavy raději doma, vám se udělal beďar na bradě a v podstatě je konec světa, kupte si tepláky. Zatímco v dobách minulých to znamenalo „Vzdala jsem to“, dnes to znamená, že vyrážíte dobýt další vrchol. Tak honem honem, za patnáct minut tenhle trend vyprchá. ∞