Kromě vybraných peněz nám tahle akce ukázala, že i na malém městě jako je Znojmo, lze uspořádat smysluplný happening. Lidé cestovali i sedm hodin, jen aby se zúčastnili akce, která zatím nemá ve světě obdoby.

Přestože se jednalo o první ročník a organizačně to bylo mnohdy punkové, naše společná akce přinesla dětskému domovu 23 164 Kč.

Celkem bylo 41 tetovaných, včetně mě a kolegyně Venduly Juráskové z LasVekas tattoo. Symbolicky jsem začal u sebe a nechal svou přítelkyni vyzkoušet strojek. A pak už jsme jeli jeden za druhým. I když šlo o tak triviální formu jako je kruh, lidé si vymysleli natolik zajímavé barvy a místa tetování, že mne ani jeden z nich nenudil. Těšil jsem se, kdo bude ten další, ale nejvíc potěšila celková částka, která se ve formě dobrovolných plateb za tetování vybrala.

23 164 Kč pro děti ze znojemského dětského domova. Takže akce měla smysl!

Navíc celá probíhala ve velmi přátelském duchu. DJ Milosh, dobrý čaj a káva z čajovny Voňavý krám a neskutečnou rychlostí mizící vynikající jednohubky od paní Prokůpkové, která vede skupinu Bum Bum pro postižené děti ze sociálně slabých rodin. Veliký dík patří firmám ABL za finanční podporu a LUMA trading za reklamní bannery i těm, které nás podpořily materiálně – jmenovitě TRIBO (tetovací potřeby) a lékárna Přímětice (hygienické prostředky).

K předání peněz došlo v dětském domově dne 15. prosince 2010 na Den otevřených dveří. Vše převzal ředitel Mgr. Antonín Nachtnebl, s nímž jsme se domluvili, že částka 23 164 Kč bude použita pro financování integrovaných táborů v přírodě nebo na ozdravné pobyty. Na jeden z letních táborů – které se budou konat díky vám všem, kdo jste dorazili – jsme pozváni, abychom viděli, že peníze byly poslány na skutečně správné místo.

Ředitel dětského domova ve Znojmě byl celou akcí nadšený a za všechny děti všem zúčastněným moc děkuje.

autor: Ondřej Konupčík