„Akce – reakce, jako kámen vhozený do vody. Počáteční akce, první kruh vytetovaný na mně vyvolá reakci lidí – vás.“

Z Prahy do Znojma vás odveze autobus, jezdí každou hodinu až půlhodinu. Pokud ovšem nepojedete autem s kamarády. Výlet tak na čtyři hodiny a Znojmo je docela hezké město. Hlavní důvod výletu je ale jiný.

Tatér Ondrash (Ondřej Konupčík) dnes „žijící, milující a tetující“ ve Znojmě se spolu s dalšími rozhodl pomoct těm, kteří to potřebují a které vidí kolem sebe. Vytvořil tetovací charitativní happening zkruhu na podporu dětí ze znojemského dětského domova. „Tento projekt vznikl z myšlenky pomoci potřebným ve svém okolí nějakou, pro mě upřímnou, formou seberealizace. A to tetováním. Napadlo mě celou akci převést – jak jinak než – na kůži, ve smyslu akce – reakce, jako kámen vhozený do vody. Počáteční akce, první kruh vytetovaný na mně vyvolá reakci lidí – vás. Místo na těle je libovolné, stejně tak barva a forma kruhu,“ vysvětluje Ondrash a dodává: „Název zkruhu proto, že přechod ze života v dětském domově do toho skutečného mimo ústav může být pro řadu dětí velice stresové a nejisté období. Děti velmi brzy vystupují z ochranného kruhu dětského domova. Proto vznikla iniciativa tetovacího happeningu zkruhu, která by ráda věnovala výtěžek z akce na sponzorování potřeb dětí a motivovala další k akcím podobného charakteru.“

Tetovací charitativní happening (zkruhu) je ojedinělým projektem nejen v ČR. Je možností, jak vyjádřit svou podporu potřebným – na vlastní kůži. Co se samotných tetování týče, nemusíte se obávat, nejde o žádné extrémní kruhy, rozdíly mohou být milimetrové, jde hlavně o symboliku a gesto. Ondrash to vše odstartuje sám na sobě, pokračovat může každý z vás. S rostoucím kruhem poroste i částka, která bude darována znojemskému dětskému domovu. Více informací najdete na facebooku nebo na www.znojmotattoo.com.

Tetovací happening ZKRUHU
11. 12. 2010
Beseda Znojmo, Masarykovo náměstí

Příspěvek zúčastněných za každý vytetovaný kruh je dobrovolný. Náklady akce hradí Ondrash. Všechny získané peníze poputují do Dětského domova Znojmo (http://www.ddznojmo.cz/). O konkrétních možnostech využití peněz je možné společně diskutovat.

Program a sponzoři
+ DJs a videoprojekce
+ Beseda Znojmo (prostory)
+ LUMA trading s.r.o. www.luma-trading.cz (reklamní plachty)
+ TRIBO www.tribo.cz (jednorázové tetovací potřeby)
+ Lékárna Přímětice u Hrušky (péče o tetování, hygienické zázemí)
+ happening zvěční fotografové Jakub Skokan a Martin Tůma z www.boysplaynice.com a Tomáš Škoda (Full Moon Mag)
+ Mediální partneři: Kulturní Pecka artikl.org, Full Moon Mag www.fullmoonmagazine.cz, coreMusic www.coremusic.cz, www.facebook.com/tetovani
+ občerstvení Vegan: čajovna Voňavý krám, Red Bull, Pekařství Růžička