Letní program Centra architektury a městského plánování vás hravě a pohodlně zavede do pěti světových metropolí.

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) zve na cestu kolem světa. Čeká vás deset týdnů pestrého letního programu, během kterého navštívíte New York, Tokio, Kodaň, Paříž a Benátky z pohodlí zahradního lehátka a s tematickým drinkem v ruce. Program nazvaný Z města do města nabízí pravidelné čtvrteční letní kino v zahradách Emauzského kláštera a občerstvení, ale také komentované přednášky a prohlídky po architektonických zajímavostech pěti světových metropolí.


Centrum architektury a městského plánování se v létě mění na Centrum architektury a městského putování. Letos se možná do Paříže, Tokia nebo New Yorku nepodíváte, můžete se ovšem skvěle připravit, obhlédnout nejzajímavější stavby a naplánovat si váš výlet do budoucna. CAMP nachystal deset týdnů letního programu nazvaného Z města do města. Nepotřebujete pas, vízum, preventivní karanténu ani doplatek za nadměrné zavazadlo. Stačí nasednout do pomyslného teleportu v kulisách zahrad Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy a vydat se na cestu kolem světa.

Letní program se odehraje na trase New York, Tokio, Benátky, Paříž a Kodaň. Každých čtrnáct dní se zaměří na jedno konkrétní město. Návštěvníci se mohou těšit na pravidelné čtvrteční letní kino, které je zdarma. Na programu je třeba Půlnoc v Paříži, Před soumrakem, Dánská dívka, Godzilla nebo oblíbený film Bistro Ramen. Město si můžete krok po kroku projít třeba na přednáškách s Adamem Štěchem a Adamem Gebrianem, kteří vás provedou ulicemi světových metropolí za doprovodu obrovské 25metrové projekce v hlavním sále.

Tematické zastávky po světových metropolích doprovodí stylové občerstvení, a to foodtrucky a pět signature drinků – legendární americký Cosmopolitan, japonské Sakini, korálový italský poklad Spritz Veneziano, Danish cherry tonic a nejznámější francouzský šumivý koktejl Kir Royal.

Letní program je zdarma. Projekce proběhnou každý čtvrtek od 16. července do 17. září. Promítá se vždy po setmění. Podrobnosti o programu sledujte na
praha.camp.

text: Michaela Hečková

Z města do města
CAMP – Centrum architektury a městského plánování (Vyšehradská 51, Praha 2)
14. 7.—20. 9.