Rozhodla jsem se jet na Creepy Teepee. Na koncert zpěvačky Abry, do které se převtěluju, když nemůžu spát. Přemýšlela jsem, jestli tam budou mít lidi ty ošklivé pantofle a hezké stříbrné baťůžky. Ano, měli. Ale nejen to – za pár hodin jsem doletěla tak hluboko do minulosti, že jsem celou neděli musela ležet v posteli, abych v hlavě zastavila rozjetý stroj času.

Kromě lidí v unisex černých dlouhých tričkách se okolo nás motali kluci v pestrobarevných legínách a holky s komiksovými hrdiny na šatičkách. Tipuju to na 1983, Christopher Reeve jako Superman potřetí zachraňuje v televizi svět. Někdo měl na sobě tak velký bomber, že připomínal Hulka. Někdo tak jemné tělové tílko, že jsem se lekla, jestli už se tedy máme svlékat, když je teprve sedm. Jim Morrison by to jistě udělal. 1969, obsese skandály a koženými kalhotami. Potkala jsem taky normcore 2013 – bílé tričko a kalhoty, o jejichž barvě bychom se mohli dvě hodiny hádat. Líčení 1995 – parádní přehnaná obočí, výrazné oči a rty obtažené konturovací tužkou. Evropu právě dobývá kapela Tic Tac Toe.

Holá ramena 2016 – když si chcete připadat sexy a nevadí vám, že se vám ucha od plátěného vaku zařezávají půl centimetru hluboko do kůže. Platformy 2015 – na těžkých vojenských botách, na sandálkách i se širokými podpatky. Krýpko je naštěstí na rovině, takže si na platformách nelámete kotníky a boty navíc v pohodě přežijí trochu těch kamínkových i pogovacích ataků. Chlupaté střevíčky z roku 1999. Možná jsme je nenosili, ale objevily se v Sexu ve městě, TAKŽE. Brýle 1987 – půllitry, lupy, těžítka, tlustá skla – oprášená sláva televizních hlasatelů z roku, kdy jsem se narodila. Zlatá léta 1966 – Elizabeth Taylor chodí na společenské akce v elegantním turbanu – super, nemusíte si tři dny mýt hlavu. A do toho všeho já, v košili asi tak z roku 1992, kterou návrhářka Ľubica Skalská přešila na obrovskou HALENU. Aktuální jak nikdy. ∞