Pšenice, ječmen, řepka, žito, oves, kukuřice, brambory či konopí. Všechno se to sklízí, až se kombajny nestačí otáčet. Nás ale tolik nebere agro-kultura a tak jsme se zeptali několika českých umělců a umělkyň, co budou v září sklízet oni. Navíc jsme si ještě u jednoho kombajnisty ověřili, co opravdu sklízí, tak sledujte jeho odpověď. Všem, kteří nám odpověděli, moc děkujeme. Takže, co budete sklízet v září?

David Černý (1967)
výtvarník

Já bych extrémně nerad sklízel obilí při přistávání se svojí Cessnou do volného terénu, ale až budou pole sklizený, tak se na to těším.

Radeq Brousil (1980)
umělecký fotograf

V záři budu sklízet projekty, na kterých jsem teď posledního půl roku pracoval. Ať už se jedná o moje soukromé vizuální, tak i ty, na kterých spolupracuji s časopisem Vice.

Jan Kaláb Onepoint.cz (1978)
graffiti & street art umělec

V září nebudu sklízet pravděpodobně nic, ale doufám, že na konci října sklidím svojí lečivou bylinu, tak jako každý rok ve stejnou dobu.

Barbora Vogeltanzová (1978)
designérka

V září budu sklízet již devátý měsíc v tomto roce únavu po probdělých nocích u tvorby Jelenů. Také se zrodí nový, dlouho rekonstruovaný, ateliér na Žižkově. Tak určitě sklidím i ovace svého manžela, že se Jelení doupě přesune z našeho bývalého obývacího pokoje do prostoru k dílně určenému.

Václav Havelka (1978)
hudebník, Please the Trees

Budu sklízet, co jsem zasel. Konkrétně koncerty k druhému albu Inlakesh jak u nás tak venku. A v půlce září snad sklidíme úspěch, až budeme vystupovat s anglickou skupinou Tindersticks v Praze na Střeleckém ostrově. Kromě toho plánujeme natáčení několika videoklipů a kontinuálně pracujeme na novém materiálu.


Vladimir 518 (1978)
rapper

V září budu sklízet výsledky práce, kterou jsem zanechal v projektech, videoklipu a koncertech pro moji kapelu PSH a také v audiovizuálním projektu pro Novou Scénu ND s názvem SPAM-Bit, který 1. září otevře sezonu 2010/2011.

Helena Třeštíková (1949)
režisérka

V září bude u mně probíhat teprve příprava na sklizeň a sklizeň samotná proběhne až v příštím roce. Budu ve střižně s nejdéledobějším časosběrným projektem (36 let práce) a hotovo bude přibližně za rok. Práce je to složitá a proto i sklizeň trvá takhle dlouho.

Lela Geislerová (1975)
výtvarnice a zpěvačka

Nejsem si jistá, co v září sklidím, protože mám momentálně pocit, že mé aktivity jsou jaksi neucelené a roztříštěné, ale utěšuji se myšlenkou, že pokud věci nešidím, tak nezmizí a že si žijou vlastním životem – i když já na ně třeba zapomenu, což se mi stává. Těším se na novou podobu Rabování (dříve Barování, očekávejte článek, pozn. aut.). Od září se přesouváme z Rubínu do Malostranské besedy. Název je U falešné kočky a co se programu týče, mělo by dojít k výraznému posunu díky novým osobnostem a muzikantům, kteří se k nám přidali. Krom toho se má na podzim v obchodech Pietro Fillipi objevit kolekce oblečení, na které jsem spolupracovala se sestrou Aňou. A taky vlastně hrušky.

DJka Babe LN (1963)
d’n'b djka a moderátorka Radia 1

V září, alespoň doufám, sklidím narůstající oblibu večírků, který jsme s kolegou Standou Zimou zaseli na jaře. Jedná se o pravidelné multistylové sobotní večery s názvem Radio1 Off Air v Klubovně 2patro (líbí se mi jak programová koncepce tohoto prostoru, tak i prostor samotný), kde jak název napovídá, hrají DJs Radia1.
Těším se taky na hraní na nádvoří galerie GASK na zahájení výstavy Startpoint. Tuto spolupráci jsem zasela v rámci zakončení GASK Tour a galerie situovaná do prostor bývalé jezuitské koleje v Kutné Hoře mě naprosto uchvátila.

Honza Hána (1992)
kombajnista

Nic. Budu sedět ve škole.