Zažiješ koncert, který v tobě probudí tak silné zážitky, že na něj nechceš zapomenout. Artefaktem takové vzpomínky je merch. Hmatatelná emoce, která svou podobou navždy připomene oblíbeného interpreta nebo místo. Experimentální prostor NoD a hudební klub ROXY už má ten svůj.

Tetování má dneska skoro každý, ale originální merch od tatéra? Musa pro pražský kulturní prostor ROXY/NoD vytvořil autorskou kolekci trik, která se neokoukají. Jejich vizuální styl je totiž založený na Musově rukopisu. Abstrakce a nadčasovost, jednoduchost a minimalismus – to jsou všechno atributy, které z práce s linkou činí Musův vizuální jazyk. Pečlivost a smysl pro detail pak jednoznačně rozpoznatelná díla. A protože otevřenost experimentu a boření předsudků je společná cesta jak pro Musu, tak pro ROXY/NoD, nemohl merch stvořit žádný jiný umělec než právě on. Musa pracoval s textilem stejně jako s tělem – motivy umisťoval netradičně. Nekoupíte si tedy tričko, které má grafiku prvoplánově umístěnou vepředu, ale budete mít na sobě tak trochu druhou kůži, kterou Musa potetoval štětcem. Merchem nejsou ale jen trika. Můžete si pořídit sluneční brýle, zapalovač, tašku i vějíř. Všechno v jednotném designu. Život tvoří příběh a vy tvoříte ten svůj. Merch od Musy ho má taky.

Co je dalším zásadním rozdílem, kterým se liší běžný merch od tohoto? Každé tričko je potištěno ručně. Budete mít na sobě tedy opravdový originál. Protože konfekcí jsou plné oděvní řetězce a člověk je taky přeci originál. º


Merch od Musy seženete v e-shopu shop.roxy.cz nebo jej můžete zakoupit během akcí v klubu ROXY a Experimentálním prostoru NoD v Dlouhé 33 na Praze 1.


autor: Alexandra Třešňová