Tamtamy zpod hor opět duní a rozvibrovávají duše mnohých vnímavých squaw a spolubojovníků. Festival, který vznikl na undergroundových základech v roce 1987, je letos věnován in memoriam náčelníkům Václavu Havlovi a Ivanu Martinovi „Magoru“ Jirousovi.

Open air festival Trutnov, přezdívaný jako český Woodstock, se uskuteční 16. až 19. srpna. Vyznačuje se neotřelou dramaturgií, zajímavou historií a specifickou atmosférou. O festivalu se traduje, že podstatné nejsou kapely, které zde hrají, ale moment setkání. Přijeďte se do Trutnova přesvědčit sami, informace najdete na www.festivaltrutnov.cz.

Z programu plného rozličností: Korn (usa), John Cale – Velvet Underground (usa), Yellowcard (usa), dEUS (be), Jessie Evans (usa), The Plastic People of The Universe, Jiří Schmitzer, J.A.R., Marta Kubišová & skupina Petra Maláska, Neruda, Sto zvířat, Vlasta Třešňák & Band, Tleskač, Ondřej Havelka & Melody Makers, Mňága a Žďorp, Vladimír Merta, Ivan Hlas & special Band, Garage & Tony, Michal Hrůza a kapela Hrůzy, Goodfellas, Čankišou, Petr Váša a Ty syčáci, Zuby nehty, Boron, Irena Budweiserová, Visací zámek, Vltava, Tichá dohoda, Hakka Muggies, Baťa & Kalábůf něžný beat, N.V.Ú., Už jsme doma, Krema Kawa (be), The Offenders (i), The Galloping Coroners (hu) a další. Na trutnovská pódia se po letech vrátí Vladimír Mišík se skupinou ETC a poprvé v historii zde vystoupí legendární písničkář Jaroslav Hutka. Program není uzavřen.

TRUTNOV OPEN AIR
16.–19. 8.
Trutnov
www.festivaltrutnov.cz