Mistrovství světa ve veslování v Račicích, událost, na kterou veslařská obec čekala 29 let. U veslování to ale tentokrát nekončí. Poprvé v historii bude mistrovství světa doprovázet výstava současného umění. Díla inspirovaná veslováním lze vidět v pop-up galerii Sport in Art. Výstava s názvem ROW ROW ROW RAČICE bude otevřena od 18. do 25. září přímo v Labe Aréně Račice a představí významné české i světové výtvarníky.

Návštěvníci se mohou těšit na díla více než dvaceti umělců s českým i mezinárodním zastoupením. Prim hraje malba, ale chybět nebudou ani sochy, grafiky nebo videoart. Na jednom místě tak bude možné obdivovat díla Aleny Anderlové, Marka Číhala, Romana Franty, Jiřího Hauschky, Lukáše Havrdy, Karla Jerieho, Davida Mazance, Jitky Petrášové, Sarah Emily Porter (GB), Julia Reichela, Michaela Rittsteina, Frithy Strand (USA), Barbory Šlapetové, Pavla Šmída či Karla Štědrého. Představí se sochaři Milan Cais, Jakub Flejšar nebo Paulina Skavová, grafik Michal Cihlář či vizuální umělkyně Zuzana Bahulová. Všechna díla jsou inspirována veslováním a některá vznikla přímo pro Mistrovství světa. Susan Wood (USA), jejíž malby budou také k zhlédnutí, je zároveň trenérkou amerického národního veslařského týmu.

Takto komplexní propojení sportu a umění je v kontextu špičkových sportovních eventů zcela unikátní. Ambiciózní idea projektu se navrací k Antice, kde bylo propojení fyzického a duševního zcela přirozené.

Sport in Art je vůbec první platformou, která propojuje světy umění a sportu a shromažďuje to nejzajímavější s důrazem na českou i zahraniční výtvarnou scénu. Díky kurátorsky vedené galerii si na webu sportin.art můžete rozšířit svou sbírku o nová umělecká díla nebo si přečíst rozhovory a články o současném výtvarném umění. Postupně se také rýsuje myšlenka mezinárodní umělecké soutěže.

Pop-up galerie Sport in Art, která vyroste v Labe Aréně Račice, bude postavena z osmi designových kontejnerů. Návštěvníkům se tak nabízí nejen netradiční výstavní prostor, ale také exkluzivní výhled na veslařské souboje.

Výstava ROW ROW ROW RAČICE je prodejní a otevřena denně od 18. do 25. 9. všem návštěvníkům Mistrovství světa, v časech: 18.–⁠22. 9. (ne–⁠čt): 11–⁠15 hod, 23.–⁠25. 9. (pá–⁠ne): 10–⁠16 hod. Vernisáž výstavy proběhne 23. 9. v 16:30.