Bohemian Taboo přichází s komponovaným programem zaměřeným na rozvoj erotické inteligence. Chce tímto způsobem bojovat proti nevyváženém poměru pornografie vůči kreativní tvorbě v online i živém prostoru. Prostřednictvím výtvarného umění, designu, diskuze, literatury a performance chce otevřít téma významu intimity, genderu, nahoty, sexuality a erotiky, ale také cenzury a blokování obsahu, které kreativní tvůrce postihuje čím dál častěji. Tento program, nazvaný Bohemian Taboo Road Show, má podtitul „Jak rozvíjet erotickou inteligenci“. Po úvodním eventu, který se uksuteční 25. listopadu v pražském Paláci Akropolis bude v roce 2023 pokračovat dalšími zastávkami po České republice.

Z vystavujících a vystupujících jmenujme například malíře Martina Mulače, fotografku a kurátorku Lindu Zhengovou, taneční skupinu BoomCats, ručně šité crotchless prádlo Sheio, docenta Havanské vysoké školy umění Maria Izmael de la Paz Roa, malířku Silvii Kořistkovou, výtvarníka Mio (Ondřeje Michálka), malířku a šperkařku Lindu Vokál, spoluautorku Bohemian Taboo Stories Markétu Mathauser Malinovou, tvůrce ručně vyráběných historických replik BDSM pomůcek Scutica, multimediální umělkyní Hanu Stinku Lundiakovou, výtvarníky Jakuba Neufusse a Jana Salanského, fotografku Annu Kopkovou, výtvarníka Kobayashiho, designéry intimních pomůcek ONNA Lifestyle, vícemistryně světa ze SisterHoop Acrobatic Duo, unikátní bytový nábytek SOFAah, fotografku a výtvarnici Iamer, tanečnice Bohemian Burlesque, fotografa Roberta Rambouska, riggera Ardent Shibari a designéra originálního kubistického dilda Cubistick Hedonist. Celým večerem bude provázet Markéta z podcastu Šimrání.

V průběhu večera také bude příležitost si vystavená díla a merchandise koupit nebo rezervovat. Důležitou součástí programu bude také panelová diskuse „O rozvoji erotické inteligence prostřednictvím umění a nebezpečí jeho cenzury“ moderovaná spisovatelkou, básnířkou a slamerkou Annou Beatou Háblovou. Panelisty budou kurátorka, galeristka a fotografka Bára Alex Kašparová, výtvarník Mio, za Bohemian Taboo Michal Rejzek a Kateřina Lesch ze společnosti Ataccama, která se zabývá tzv. umělou inteligencí.

Vstupenky k stání za 790 Kč, na sezení za 990 Kč v síti www.GoOut.cz. Na místě k stání za 990 Kč, k sezení za 1.190 Kč.
Více informací na www.bohemiantaboo.com.