Hradec Králové i letos ožije divadlem a festivalovou atmosférou v centru města. 17. ročník Open Air Programu se koná od 17. do 26. června a opět zve diváky na nabitý program. Nejen divadlo, ale i hudba, tanec a výtvarné umění zaplní královéhradecké ulice, atria, náměstí a další venkovní prostory.

Open Air Program Hradec Králové je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a společně utváří ojedinělou pulzující událost reflektující bohatý průřez aktuálního tuzemského i evropského kulturního dění. Na 20 scénách pod širým nebem se v historickém centru odehraje na 200 uměleckých produkcí. Letošní Open Air Program přivítá poloprofesionální, absolventské a nezávislé divadelní soubory. Krom toho však již tradičně zamíří do Hradce i známé soubory jako Vosto5, Divadlo D21, Bufet, UMSKUP, Športniki, Depresivní děti touží po penězích nebo Geisslers Hofcomoedianten. Velký prostor je rovněž přenechán studentům DAMU a JAMU. V letošním ročníku budou zastoupena představení víceméně ze všech koutů republiky – od Karlových Varů až po Ostravu.

Blížící se festival podtrhne myšlenku odrážející se v jeho samotném názvu (Open Air Program) a ponese se tak v duchu otevřenosti a volnosti – návštěvníci se proto budou moci denně těšit na pouliční představení. Desetidenní divadelní fiesta tematicky započne slavnostním průvodem, do kterého se mohou zapojit jak umělci, tak i diváci. Přidejte se a nadýchněte se čerstvého vzduchu s nimi! º


Open Air Program
www.openairprogram.cz
17.—26. 6. • Hradec Králové