Lenka Vágnerová a Pavel Mašek, kmenoví tanečníci souboru DOT504, se rozhodli oslovit známou autorskou dvojici SKUTRu Lukáše Trpišovského a Martina Kukučku. Výsledkem je komorní celovečerní dílo s pracovním názvem TWINE, kde se jako host představí Petr Vančura.

Twine vyrůstá z charakteristického stylu DOT504 a čerpá ze specifičnosti fyzického divadla. Projekt chce ukázat splétání lidských osudů v současné společnosti, které s sebou nesou humorné i smutné příběhy našeho života. Na scéně uvidíte nevšední až absurdní scény, které se během života přiházejí a se kterými je nutné se vyrovnávat, řešit je – anebo je přímo vytěsnit ze své mysli.

SKUTR
Autorská představení SKUTRu kombinují tanec, pohyb, akrobacii, loutky, projekce, lightdesign, text a zvuk. Dosavadní představení byla inspirovaná internetovou komunikací (Nickname), andersenovskými tématy (Understand), tradicemi (Malá smrt) či novým cirkusem (La Putyka) a dalšími. Kromě volné autorské tvorby Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský režírovali také na předních českých scénách a v zahraničí, zejména v Polsku a Srbsku.

Lenka Vágnerová
Tanečnice a choreografka. V současné době je členkou souboru DOT504, účinkuje v inscenaci La Putyka souboru Cirk La Putyka a ve francouzském souboru Brumachon-Lamarche CCNN v Nantes. V minulosti působila v souborech u nás i v zahraničí a získala ocenění za interpretaci na festivalu TanecPraha 2005, Nokia Dance Award 2003, nominaci na Cenu Thalie v roce 2003, 2005 a 2010.

Jako choreografka vytvořila například inscenaci „Mah Hunt“ pro taneční soubor DOT504, projekt „Quadrans“ souboru Elledanse v Bratislavě a „Nikdy krásný zpěv“ pro taneční skupinu ME-SA. Vytvořila i řadu choreografíí a pohybových spoluprací pro činoherní divadla.

Pavel Mašek
Pavel Mašek vystudoval sociální a kulturní antropologii na Filozofické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Jako tanečník Pavel spolupracoval s Jozefem Fručkem a Lindou Kapetaneou, Thomasem Steyaertem, Antonem Lachkým, s maďarským choreografem Puttó – Isztvan Juhos, s Liz King, se skupinou nového cirkusu Cirk La Putyka a dalšími. Věnoval se capoeiře pod vedením profesora Pacocy. Pavel byl nominován na cenu za nejlepšího tanečníka roku 2009 v rámci festivalu Tanec Praha a v roce 2011 na festivalu Česká taneční platforma.

Petr Vančura
Herec Petr Vančura stanul na scéně divadla Disk v Erbenově Kytici, v původním Havlíkově a Suchého muzikálu Elektrická puma či Baladě o velkém kostlivci. Vystupoval na prknech Klubu Roxy či Studia Ypsiolon. Petr Vančura není obsazován jenom do alternativních divadelních rolí, ale občas je vidět i v dramatičtějších a pro divadlo klasičtějších rolích, k nimž lze zařadit Ivana z Dostojevského Bratrů Karamazových či postavu detektiva Hercula Poirota z představení Orient Expres. V současné době je členem pražského alternativního divadla Alfred ve dvoře.

Premiéra 24. listopadu od 20:00 hodin v teatro NoD. Repríza 25. listopadu od 20:00. Veřejná generálka 23. listopadu od 20:00.
Více na www.nod.roxy.cz.

autor: Tereza Přibylová