Už jste někdy přemýšleli nad tím, co by se stalo, kdyby na zemi přistáli mimozemšťani? Kde bychom takové uprchlíky z vesmíru vůbec shromáždili? Jak s nimi komunikovat? A jak by se k problému postavily politické elity? Na tuto otázku se snaží odpovědět hlavní česká expozice a unikátní imerzivní show, která vzniká v rámci 14. Pražského Quadriennale v Praze na Štvanici.

Dva autoři z Katalánska, dva z Čech. Devět výrazných scénografických osobností. Tři divadelní soubory, čtyři režiséři, sedmdesát účinkujících a dohromady pouze tři představení v Praze a dvě v Českých Budějovicích. CAMPQ je jedním z adaptačních táborů, v němž své útočiště našli příchozí z jiných planet: tajemné Fénické ženy, které se na zem snesly jako ohnivé koule se zářícím krystalem uvnitř těla. Přeživší civilizace technicky pokročilých Zeyris a zvířecí Attas, kteří ani na planetě Zemi nepřestávají uctívat svoji královnu. Mají právo na místo mezi námi? Je jejich integrace v našich možnostech? Na tyto otázky bude mít divák možnost hledat odpovědi během sedmihodinové návštěvy dne otevřených dveří. Nasedněte v areálu PQ na Výstavišti do autobusu, který vás odveze o kus dál na ostrov plný mimozemšťanů – a nevšedních zážitků!

CAMPQ bude jako expozice přístupný po celou dobu konání Pražského Quadriennale, tedy 6.–16. 6. 2019. Imerzivní inscenace se odehraje 6., 8. a 10. 6. u VILY Štvanice, 13. a 14. 9. na náplavce v Českých Budějovicích. º


CAMPQ – Tygr v tísni / Divadlo LETÍ / Jihočeské divadlo
ostrov Štvanice (Praha 7)
6.—16. 6.
náplavka u Dlouhého mostu (České Budějovice)
13.—14. 9.text: Karolína Macáková