Největší pražský filmový festival Febiofest vás už po osmnácté zve na filmy z celého světa. Cinestar Anděl Praha, dvanáct sálů, zajímaví hosté z filmového světa a hudební doprovodný program – to všechno na vás ještě čeká do 1. 4. 2011.

Slavnostní zahájení proběhlo minulý čtvrtek, kdy se promítla trojice filmů: Fair Game, Mama Gogo a Odnikud někam. Letošní festival je věnován švédskému filmu, takže všichni nadšenci Ingmara Bergmana, ale i současných režisérů se určitě přijdou na své.

Jako vždy má Febiofest hned několik kategorií jako jsou například Kino Latinské Ameriky, Gay a lesbické kino, Kino proti proudu a další. Filmy jsou tematicky různorodé a na plátně se tak můžete těšit jak na známé tváře jako např. Julien Moor, Sean Penn, Milan Lasica, ale také na tváře neznámé. Osobně pak můžete potkat australského režiséra Petera Weira (Gallipoli, Společnost mrtvých básníků), který si letos převezme cenu Kristián za přínos světové kinematografii, nebo Helmuta Bergera, známého z filmu Soumrak bohů nebo Ludvík. Za domácí „československou“ scénu se na festivalu objeví Milan Lasica, Václav Kadrnka nebo Jan Wolf.

Na stránkách festivalu najdete nejen podrobný program, ale i čas diskuze s osobnostmi či projekce zdarma mimo kino, které se letos konají na letišti Ruzyně. Dopravíte se tam festivalovým autobusem. Web informuje i o doprovodném programu, který zahrnuje 50 koncertů, které začínají každý den od 18 hodin v areálu Cinestar Anděl.