Každý z nás občas udělá nějakou tu bláznivinu. Přestože tihle čtyři kluci už chlapeckým kamaším poněkud odrostli, padá z nich jedna klukovina za druhou – a dnes už tolik, že se vyplatilo jim věnovat celé CD.

Skupina Hm… oblažuje vnitřky našich uší a duší nějaký ten rok – první koncerty se datují do roku 1994. Jak to jen dělají, že každé jejich vydané CD působí tak svěže, nově a hravě? Kde i po 17 letech berou tu dětsky přidrzlou energii? Snad v poetických textech předních básníků, které zhudebňují, snad jeden ve druhém. Jediným hmatatelným důkazem stárnutí všech členů kapely jsou jejich ratolesti. Průrazné dětské hlásky jsou zaznamenány už v písních z předchozích alb, tentokrát se tatínkové rozhodli věnovat svým i cizím ratolestem celou desku.

Skalní fanoušci už některé písně znají z koncertů, jiní si zase spojí členy Hm… se spřáteleným hudebně divadelním projektem Kašpárek v rohlíku. Sice si do Kašpárka občas odskočí i samotní hudebníci z Hm…, a to i ačkoli právě Kašpárkovi svou nejnovější deskou polezou nejvíc do zelí.

Hm… si dosud dokázali vždy zachovat svůj jedinečný zvuk, melodiku a nápaditost, o mladé posluchače by tedy nouzi mít neměli. Těm totiž může pod stromečkem přistát další parádní hudební úlovek, který bude čočka autorádia nenávidět, děti milovat a rodiče přinejmenším snášet.

Křest a ochutnávka alba Klukoviny se uskuteční v neděli 11. prosince od 17 hodin v Besední 3. Od osmi večer pak volně naváže koncert pro dospělé. Po křtu tedy hybaj všichni prckové na kutě a dospěláci Na Prádlo!

skupina Hm…
Divadlo Na Prádle
Besední 3, Praha 1
ne 11. 12.
17:00 křest CD Klukoviny
20:00 vánoční koncert pro dospělé