Rok se s rokem sešel a letos Artikl slaví devátý rok své existence. Pojďme ho společně oslavit velkou party! A to už ve čtvrtek 20. října ve Fuchs2.

Předchozí období kvůli koronavirovým restrikcím živé kultuře nepřálo, tak jsme se na velké oslavě, kterou každý rok rádi pořádáme, s vámi nemohli potkat. Letos už se ale nemůžeme dočkat, až se opět uvidíme, zaposloucháme se do parádně sestaveného line-upu, zatančíme si a prožijeme spolu jednu noc!

Kde? Kde? Kde?
Letos se vše odehraje v multižánrovém klubu Fuchs2 sídlícím na pražském ostrově Štvanice, v centru města a všeho dění, ale stále daleko od mainstreamu. Jeho ambicí je představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí. A přesně takové místo je ideální pro oslavu 9. narozenin Artiklu.

Kdo? Kdo? Kdo?
Line-up jsme pro vás připravili skutečně narozeninový, jeden dárek za druhým! Prostor rozehřejí mladí prazdniny, tři kámoši z Brna, kteří karanténní smutnění začali přetvářet do písniček o odloučení a dospívání, to celé zaobalené do zvuku oscilujícího mezi estetikou alternativního popu z pokojíčku a znovuobjevenou láskou k zasněným retro kytarám zasazeným do moderního kontextu. Další se představí zpěvačka a producentka Josefina Dusk, která proměňuje pocity úzkosti a paniky v hravě dystopickou elektroniku s temnou a manickou vílí energií. Jako třetí zahraje duo Hello Marcel, těžko umístitelné na bipólové taneční škále Swayzee vs. Brundibár (sympatický záporák z Včelích medvídků, pozn. red.) si získá srdce všelijakých publik svým upřímným citem pro krutý beat s duchaplnými texty s poselstvím.

F2 x Artikl ∞ ROK DEVĚT
A kdo bude ten, který prostor zapálí svými rytmy? Headlinerem večera bude slovenský rodák, jeden z předních tamních DJs a producentů Jimmy Pé. Jeho hudba sa dostala až k Alison Wonderland, A-Trak, The Gaslamp Killer, Flying Lotus, Baauer, Dj Craze, Tokimonsta, UZ, Ivy Lab nebo Daedelus. Vydal hudbu pod hlavičkou labelů Slow Roast Records, Quality good rec, Saturate rec. Sledujte Instagram @artiklmag a facebookovou událost s názvem F2 x Artikl ∞ ROK DEVĚT a dozvíte se více. To je dárek pro vás, kterým teprve začínáme. Dalším dárečkem je druhá stage SALO, která na narozeninách poběží paralelně k té první a k tanci, tanci a zase jenom tanci budou hrát YOGA DJs. Letos se jejich roster rozrostl o dva nové členy – Olgu Zhaldak a Cosmodana. Velkou party v SALO zahraje sestava Club Matěj, Dinnr, Olga Zhaldak a Zen.

Buďte u toho! Už ve čtvrtek 20. října. Aktuální informace sledujte na facebookové události F2 x Artikl ∞ ROK DEVĚT.