Simon Green aka Bonobo s sebou v pondělí do Prahy přiveze dalších šest muzikantů, mezi nimi i zpěvačku Andreyu Triana, s kterou nahrál skladbu Eyesdown. Na koho dalšího se v kapele můžete těsit? Na klávesy bude hrát Ciaran O’Rourke, na bicí Jack Baker, kytaru zmáčkne Ewan Wallace, počítač a činely rozezvučí Andrew Wilkins a dechové nástroje rozfuní Mike Lesirge. Simon bude hrát tradičně na basovou kytaru.

Podle hudebního publicisty Karla Veselého Simon produkuje fúzi elektronické hudby a jazzu. „Nejhorší, co se mé hudbě může stát, je to, že ji někdo začne škatulkovat,“ brání se hudebník původem z Brightonu v rozhovoru pro aktuální Reflex. Prozradil v něm mimo jiné, že vyrostl na DJi Shadow nebo Herbalizerovi. „Skoro jsem nevěřil vlastním uším, když mi zavolali z Ninja Tune a nabídli mi spolupráci,“ vzpomíná na pozvánku do labelu, jehož hvězdy ho ovlivnily a obdivuje je.

A jakou ze Simonova pohledu nejtrapnější nálepku novináři dali jeho muzice? „Chill-wave! Ne, počkat: chill-gaze! Vtipný? To je, nejspíš to má připomínat něco mezi chill-outem a shoegaze. Nemusím snad ani dodávat, co si o tom myslím (smích),“ prozradil Reflexu.

Koncert Bonobo v Lucerna Music Baru se uskuteční v pondělí 7. června. Dveře klubu budou otevřené už od 20 hodin. Vstupenky jsou stále v prodeji v sítích Ticketpro, Ticketportal či v pokladně Lucerna Music Baru, kde ušetříte za manipulační poplatek.