Devítinásobná držitelka výročních hudebních Cen Anděl Lenka Dusilová, Vertigo a -123min. zahrají ve čtvrtek 23. září na společném koncertu v Arše. Dojde tak k mimořádnému setkání předních zástupců české hudební scény na jednom pódiu. Jedinečná zpěvačka, skladatelka a instrumentalistka představí písně z nového alba Řeka. Vertigo vzešlo z jazzové scény a úspěšně a nápaditě překračuje vlastní tvůrčí mantinely. Kapelu podpoří jako host kytarista David Dorůžka. Trio -123min. ve své energické tvorbě propojuje soul, groove, jazz, blues, funky či world music.

Lenka Dusilová se stala ikonou odvážného, novátorského popu, neztrácejícího většinové publikum, jež své favoritce věří a následuje ji. V sólových vystoupeních experimentuje s loop machine, stylovou otevřeností, hráčskou erudicí a s rozšířenými nezaměnitelnými vokálními technikami.

Vertigo je originální českou hudební skupinou, která vzešla z jazzu, ale postupem času se svými hudebními přesahy dopracovala ke zcela svébytnému stylu. Její charakteristikou je kreativita, totální improvizace, ale rovněž sofistikované kompozice zasahující až do oblasti soudobé vážné hudby.

Kapelu -123 min. tvoří trio uznávaných muzikantů: zpěvák, kytarista a autor písní Zdeněk Bína, baskytarista Fredrik Janáček a bubeník Daniel Šoltis. V roce 2019 kapela oslavila svůj comeback novým albem LES, na němž zaznívají pouze texty v češtině. Jako hosta si členové kapely přizvali slavného jazzového trumpetistu Erika Trufazze.

Vstupenky zakoupíte na www.americkejaro.cz