Benjamin Dukhan je tanečník a performer, který vystupuje na výstavách, soukromých parties a v galeriích. Jeho magické charisma a působivý plnovous ho činí nepřehlédnutelným. Díky tomu se od roku 2009 živí jako model nejen pro přehlídky, ale věnuje se i focení pro módní magazíny. Benjamin Dukhan patří k jedněm z nejoblíbenějších modelů Jean Paul Gaultiera. Kromě mnoha výjimečných návrhářů a fotografů spolupracoval i s takovými osobnostmi, jako je Yohji Yamamoto.

Burger Girl je hudební projekt Benjamina Dukhana, který vznikl v roce 2010 jako výsledek stále se stupňující potřeby stvoření Benjaminova alter ega. Burger Girl je alternativní „electro bitch“ vesmír, ve kterém se sex a krev mísí s romantismem a spiritualitou. Věrný svým kořenům vizuálního performera, natáčí Burger Girl ke všem skladbám videa obsahující šokující scény prosycené tancem a módou. Režisér Fernando De Azevedo nebo stylista Laurent Dombrowicz jsou jedněmi z mnoha osobností, se kterými Benjamin Dukhan spolupracuje.

Jako exklusivní host přijede Benjamin Dukhan alias Burger Girl v srpnu do Prahy. Jeho unikátní show se odehraje v pátek 16. 8. v pražském klubu Chapeau Rouge.


autor: Hedvika Pajerová