Slovensko-česká hudební formace Carpet Cabinet je na scéně současné progresivní hudby pojmem, který se svou energií vrývá do paměti a konečně je zaznamenán i na nosiči.

Hudební seskupení ze Slovenska, které se usídlilo v Brně, je na scéně od roku 2013. Za tu dobu prošla kapela Carpet Cabinet nutným vývojem a v současné šestičlenné formaci kombinuje funk, house, hip-hop, soul, R&B, soul, nu-jazz a elektroniku. Šest členů skupiny ve složení Matej Minďaš, Matej Štefík, Martin Kryštof, Robin Hádr, Petr Smékal, Vojtěch Palisa, Jan Kozelek hraje na saxofon, trubku, baskytaru, kytaru, klávesy, bicí, vocoder a monotron. Z tohoto výčtu je jasné, že je jedná o proud energie, která nechá posluchače jen těžko stát daleko od pódia. Carpeti jsou ojedinělou hudební formací, která je kapelou, ale hlavně partou lidí, která vytváří komunitu a sjednocuje lidi na stejné vlně nejen hudební, ale i lidské. Koncerty jsou charakteristické intenzivním proudem strhující energie, která neupadá ani po odehrané hodině. Instrumentální základ kapely je rozšířen o hostování zajetých jmen hudebních pódií, což z koncertů pokaždé činí neopakovatelný překvapující zážitek.

Za dobu svého působení spolupracovala kapela se jmény jako JeN
Hovorka, Sisa Fehérová, Ashley Abrman, Zuzana Mikulcová či Hawky a zahrála na množství festivalů a klubových scén. V hudební soutěži Jazz StartUp v kategorii „live performance“ získali první cenu. Nahráli již čtyři studiové singly a v lednu k jednomu z nich s názvem God’s Sake vydali debutový klip. Všechny tyto zkušenosti se odráží v novém albu Be good, Stay strong, Live long, které se točilo ve studiu Svárov a o mix a mastering se postaralo Rooftop studio Ondřeje Žatkuliaka. Deska představí rovnou třináct skladeb a vychází pod mladým labelem The Contemplativist.

Deska Be good, Stay strong, Live long bude pokřtěna 5. listopadu v pražském Jazz Docku. Opomenuto nebude samozřejmě ani Brno, kde křest proběhne v klubu Music Lab 3. listopadu. ∞