Série Exit music tentokrát přiváží opravdovou hudební lahůdku! Parov Stelar Band je kapela sjednocená kolem osobnosti Parova Stelara, který patří mezi nejzásadnější hudebníky rakouské nezávislé scény. Jeho tvorba se vyznačuje výjimečnou kombinací elektronické hudby s výraznými prvky jazzu a swingu. Spolu s živelným koncertním projevem to Parov Stelar Band řadí k tomu nejlepšímu, co může rakouská scéna nabídnout. Během svého jarního koncertu představí svoje poslední album Coco, které slaví úspěch po celé Evropě. V pražském Paláci Akropolis se 2. dubna českému publiku představí vůbec poprvé!

V roce 2003 Parov Stelar založil vlastní label Etage Noir Recordings a již v roce 2004 se na scénu uvedl vydáním „KissKiss EP“ a krátce potom LP „Rough Cuts“. Svým neobvyklým přístupem k hudební produkci si vysloužil zasloužený respekt od hudebních kolegů a pro mnohé se stal průkopníkem nového hudebního stylu, který je také nazýván „Minimal Jazz House“.

Následující alba „Seven and Storm“ a „Shine“ stejně jako početné singly a remixy udělali z Parov Stelara jednoho z nejuznávanějších a nejúspěšnějších hudebníků svého žánru. Jeho skladby byly použity do několika soundtracků a ve více než 600 kompilacích.

Po úspěších, které měl Parov Stelar jako dj, se rozhodl spojit s živými nástroji a pravidelně vystupuje s kompletní kapelou. Tato spolupráce se potvrdila jako velmi úspěšná a pro fanoušky velmi populární. S kapelou Parov Stelar objel již bezpočet klubů po celé Evropě a letních festivalů, protože jejich živé vystoupení se řadí mezi nejlepší koncertní zážitky naplněné úžasnou atmosférou a energií.

Do Prahy přijedou v kompletním složení Beate Baumgartner (zpěv), Andreas Lettner (bicí), Stefan Hölzl (basa), Markus Ecklmayr (sax) a Parov Stelar (Programming).

Parov Stelar Band Live
2. dubna 2010 od 20:00, Palác Akropolis, Kubelíkova 1548/27, Praha 3

Předprodej v kavárně Paláce Akropolis za 380Kč a v síti Ticketstream za 380Kč + poplatky

Další info na www.pp-production.cz a www.exitmusic.eu nebo na facebooku

http://www.facebook.com/inbox/?drop&ref=mb#/pages/Exit-Music/187722643388?ref=ts

http://www.myspace.com/parovstelarband

http://www.youtube.com/watch?v=uUAYS26-xo0&feature=related