Řada lidí včetně mě si letní dny bez pobytu na terase s ledovým nápojem v ruce nedokáže ani představit. Proto jsem byla velmi potěšena, když jsem se dozvěděla o nově otevřeném podniku v centru Prahy s lákavým názvem Sluneční terasa T-Anker.

Do restaurace, která se nachází na střeše obchodního domu Kotva, se návštěvníci mohou dostat dvěma způsoby. Buď z prostoru Kotvy vyjetím do jejího pátého patra, nebo samostatným vchodem a výtahem z ulice Králodvorská. V moderně zařízené oáze klidu se můžete kochat jedinečným výhledem na Staré Město a vychutnávat si z nabídky specialit. Za slunečného počasí nabízí prostory kryté pergolami posezení opravdu příjemné.


Podnik ocení především milovníci piva, jehož nabídka je velmi pestrá. Devět druhů čepovaných od ležáků po belgické za průměrné pražské ceny. Nabídku se zde chystají průběžně obměňovat, aby se jich zde mohlo prezentovat více. V lahvích pak můžou pivaři ochutnat ze stovky zahraničních světlých, tmavých, trapistických, bílých, ovocných, jantarových a cider piv. V případě, že byste si nemohli vybrat, školení profesionálové vám poradí a vyberou lahodný mok přímo na míru.

Pro ty, co dávají přednost dobrému vínu, je na nápojovém lístku připraven výběr z vín českých, moravských, francouzských či italských. A v horkých letních dnech si hosté mohou dát například míchaný drink. Navštívit restauraci můžete i na oběd či večeři. Díky své kreativitě zde mají každý týden připravený jiný jídelní lístek. Buďte si jistí, že tady stejné jídlo dvakrát neuvidíte. A jelikož mysleli i na rodiče, nemusíte se bát vzít s sebou i děti. Vaše ratolesti si zde mohou najít skvělé zázemí v dětském koutku, kde se můžou bavit v domečku, na houpačkách, na skluzavce nebo si kreslit.

Srpnové jazzové dny skoro až v nebi!
Naše čtenáře bych však především pozvala na pravidelné kulturní akce. Můžete se těšit na sólové zpěváky, zpěvačky, písničkáře, básníky, hudební skupiny různého žánru či taneční vystoupení. Z těch nejbližších termínů je to koncert bluesové kapely Plum Jam, který proběhne 6. srpna, Trio de Janeiro se představí s hudbou, která je kombinací jazzu, funku a latiny, 15. srpna, a o týden později, 22. srpna, opět zazní blues v podání skupiny Blues­berry. Na viděnou na terase!

Sluneční terasa T-Anker
OD Kotva – 5. patro
náměstí Republiky 8, Praha 1
po–ne: 9:00–22:00
tel.: 723 472 594