Je mladá, talentovaná, školu odložila na neurčito a vydala se vstříc hudební kariéře. To je ve stručnosti příběh osmnáctileté SOAK, rodačky z Irska, která se právě chystá na svoje první samostatné turné. To čítá přes čtyřicet zastávek v největších evropských městech. V Praze vystoupí 10. října v třípatrovém klubu Chapeau Rouge.

SOAK, vlastním jménem Bridie Monds-Watson, se hudební tvorbě aktivně začala věnovat v roce 2011, kdy jí bylo 14 let. Už od svých úplných začátků ale tato rodačka z Derry v Severním Irsku sklízí na svoje skladby kladné ohlasy. Jeden z nejznámějších deníků Velké Británie, The Guardian, označil její hudbu za „živý portrét dospívající hlubokého myšlení“.

Květen 2015 byl pro SOAK i její fanoušky přelomový. Pod hlavičkou Rough Trade totiž vydala svoje debutové album s názvem Before We Forgot How to Dream. To obsahuje čtrnáct plnohodnotných skladeb včetně singlu Blud. Za skladby, které by se daly nejlépe zařadit do žánru indie folk nebo dream pop, sklízí SOAK kladné reakce kritiků i veřejnosti.

Česká republika si pro SOAK vyhradila druhý říjnový víkend. Originální éterická zpěvačka, kytaristka a skladatelka vystoupí přímo v centru Prahy. Její koncert se koná ve druhém podzemním podlaží známého klubu Chapeau Rouge v sobotu 10. října. º


autor: Hedvika Pajerová