Britský hudebník Fin Greenall alias Fink, spjatý s kultovním elektronickým labelem Ninja Tune, se vrátí do Prahy, kterou si tak oblíbil. Na turné s názvem All Give Tour jej doprovodí i kritikou vychvalovaná švýcarská písničkářka Sophie Hunger.

Absolvent oboru historie na univerzitě v Leedsu a jedna z nejzásadnějších postav přelomu tisíciletí britského labelu Ninja Tune se později výrazněji prosadila svou písničkářskou tvorbou. V té Fink nadále uplatňoval producentské postupy a práci s gradací, které si osvojil jako DJ na experimentálně-elektronickém labelu. K bluesu a indie ho přivedla práce pro hudební vydavatelství Sony i dlouholetá spolupráce s britskou zpěvačku Amy Winehouse. Jako producent se podílel na deskách hudebníků jako Bonobo nebo skupiny Elbow.

Na letošní podzim chystá Fink v pořadí svou sedmou řadovou desku s názvem „Bloom Innocent“ . Jako na předešlých nahrávkách na ni pracoval spolu s hvězdným producentem Floodem (New Order, PJ Harvey). „Bloom Innocent je deskou o putování. Je to příběh muže, který zahodil svou minulost a rozhodl se bez očekávání vydat na novou cestu,“ prozradil Fink.
Album vycházející 25. října Fink složil ve svém domácím studiu v Berlíně. Na nahrávku láká osmiminutová hypnotická skladba „We Watch The Stars“.

Fink
Roxy (Dlouhá 33, Praha)
9. 11. 19:00 • 550 Kčtext: Jakub Béreš