Na českou hudební scénu přilétla první vlaštovka hudebníka a rappera Jena Hovorky. Je jí první singl „All Over Again“ z připravovaného sólového alba, otevírající prostor pro syntézu několika hudebníků.

Hudebník a performer Jen Hovorka se pohybuje mezi jazzem a hiphopem. Jako MC si už zahostoval s kapelami Madfinger nebo Pitchbender a jako frontman a spoluzakladatel dnes již neexistujícího uskupení Private Collective vydal EP. Teď přichází se sólovým projektem ve spolupráci se zpěvačkou Sisou Fehérovou. Ta je známá z kapel The Spankers, Pitchbender, Great Collaboration nebo Sisa Fehérová Quartet. Na desce hostuje v nejedné skladbě. Celé album se ponese v otevřeném mezižánrovém duchu, ovšem sjednoceném Jenovým osobitým rukopisem. Pokud se vášnivost koketerie podaří udržet v rozumných mezích, vyjde album mezi jarem a létem 2014.

Jen & Sisa pustili první singl do světa s obrazovým doprovodem v podobě videa, na jehož realizaci se podílel filmař Pavel Sajda. Koncept a režii kočíroval sám Jen. Vizuál se nese ve vintage stylu a skrze pražské Staré Město tančí Klára Hutečková s partnerem Štěpánem Jordánkem, kteří vizuální linku doplnili dynamickou performancí charlestonu & lindyhopu. Text vychází z pera Sisy Fehérové a vypráví o zdánlivé blízkosti dvou lidí, kteří si mohou být blízcí, ale zároveň v některých věcech tak vzdálení. Sisa se z rebelské polohy, jíž je známější, dostává do jemnějšího ženského projevu, který ale stále doostřuje svou pikantní barvou hlasu. V singlu si v bílé košili a černém klobouku Jen uhlazeně střihne svůj part v podobě temperamentního rapu. Oba doprovází kapela ve složení Oliver Lipenský (bicí), Matěj Černý (kontrabas), Zbyněk Polívka (sax). Na studiové nahrávce se ještě s doprovodnými vokály přidá Doris & Sophia Lamonsz. Píseň byla nahrána v Rooftop studiu pod dohledem Ondřeje Žatkuliaka. Skladba, která je pohodovou jazzově-hiphopovou fúzí a srozumitelnou kolaborací talentovaných mladých hudebníků, je jasnou zvěstí toho, že jaro spatří kvalitní hudební počin. ∞


autor: Alexandra Třešňová