Kanadská experimental psychedelic indie formace Doldrums bude v Praze vystupovat úplně poprvé. Unikátní intenzivní hudbu, která nutí posluchače zůstat vzhůru celou noc a přemýšlet, si můžete naživo vychutnat už 10. června 2013 v klubu Chapeau Rouge.

Projekt Doldrums vznikl kolem roku 2010, kdy jejich zakladatel, tehdy devatenáctiletý performer a tvůrce videí Airick Woodhead, vytvářel série videí a webových stránek fiktivních kapel pod různými pseudonymy. Woodhead je nejen otcem tohoto projektu, obstarává také produkci, vokály i hudbu, naživo však Doldrums vystupují ve třech. Jejich hudba osciluje mezi elektro-halucinogenním šílenstvím a lehkou hloubavou nostalgií, přesto všechno tracky evokují také klasické popové melodie. Airick Woodhead svými androgynními vokály připomíná např. zpěvačky Grimes či Björk.

Doldrums pocházejí z Toronta, odkud jsou i jejich kolegové Grimes, Purity Ring, D‘Eon a další. Debutové album Doldrums Lesser Evil je údajně zrozené z Woodheadovy představy nekončících rušivých vjemů online světa.


autor: Hedvika Pajerová