Ocean Versus Daughter nejsou žádná tuctová naplavenina, ani bezduchá bandička, která se pokouší zpestřit si svůj uniformní expaťácký život po šesté večerní, jen co vypadne z práce. Není to tak, že by z nudy po večerech obráželi bary se svými nástroji, které si přes rameno jen tak nehodíte.

Jejich mezinárodní srdce tepou ve stejném rytmu… v rytmu oceánu. V něm je možné se rozpustit a pak se zas poskládat za zpěvu rusovlasé sirény doprovázené piánem, smyčci, syntezátorem a bicími. Vedoucí postavou skupiny je charizmatická zpěvačka Flanna Sheridan, jejíž osobité texty se nepřilepí na uši jako slizké a lepkavé chaluhy. Nečekejte bouřlivé rokáčové vlny, ani klidnou popíkovou hladinu. Jednoduše nečekejte nic a dejte šanci sametovému hlasu téhle rusovlásky dovést vás bezpečně až do přístavu… a je možné, že až tahle jízda skončí, budete volat: „Ještěěěěě“.

Proto doporučuji zvednout kotvy a nastavit kurz ve směru k pražskému Paláci Akropolis, kde se 16. září Ocean Versus Daughter chystají pokřtít své dlouho očekávané album Slightly Parted. Koncert zahájí „projekt“ jednoho muže, Niceland, jenž je označovaný za jednoho z nejvýjimečnějších autorů české hudební scény posledních několika let.
Hudební ochutnávku je možné absolvovat na www.myspace.com/oceanversusdaughter, http://www.facebook.com/video/video.php?v=215537161409 nebo níže pod článkem. Na artikl.org/soutez taky získáte více informací o soutěži s OVD o nové album a vstup na koncert.

autor: Zuzana Valešová