Kde jinde může být otevřenější nebe než na velké letištní ploše. A jedno letiště nedaleko Prahy ožije o víkendu tou nejlepší českou i zahraniční hudbou.

Slunce pálí, chladivý větřík se prohání po přistávací ploše mezi řadami stánků, klobásky a dobroty voní do dálky, nikde se neválí plastové kelímky a ta nejlepší živá muzika je slyšet na každém kroku. Tak si pamatuji loňský Open Air Festival u Panenského Týnce.


Na každém pódiu hrála kapela a já si mohl pohodlně vybírat, na kterou se chci dívat, kterou chci poslouchat. Každý si našel svůj styl a vybral si svoji oblíbenou skupinu.

Na co se nejvíc těším? Ve čtvrtek to pomalu začnou zahřívat například Wohnout nebo Rybičky 48, v pátek to rozpálí legendární Gorillaz Sound System, Fatboy Slim, Xindl X, Support Lesbiens, Monkey Business a snad se vydaří koncert i kapele Skyline, kterým vloni nebeská bouřková linka nepřála.

A hudební masáž ušních bubínků dovrší v sobotu harmonickou slastí kapely Kill The Dandies!, Nightwork, 100°C, Amy Macdonald či Mando Diao. Zpěváků, zpěvaček, hudebníků, kapelníků, DJů a muzikantů bude na Open Airu mrtě, každý si vybere to své. A až vám bude s nedělní ranní kocovinou drnčet hlava, zajděte si na romantickou procházku do Panenského Týnce, toto místo má blahodárné účinky a je nabité pozitivní energií.

Pozitivní je ale také starost festivalu o životní prostředí, což dokazuje i ocenění celosvětové soutěže „A Greener Festival Awards“ hned prvního ročníku Open Air Festivalu – a tentokrát chtějí pořadatelé vytřít porotám zraky opět sbíráním a znovupoužíváním plastových kelímků, ale také vyráběním elektřiny pomocí tančícího davu.

A pro materiálně založené lidi jako jsem já je tu geniální nápad – PayPass. Při koupi All inclusive balíčku dostanu nálepku, kterou si nalepím na mobil nebo na čelo, kam budu chtít, a nemusím hledat bankomaty nebo s sebou tahat balík prachů. Nálepka má v sobě čip, který při „placení“ přiložím ke speciálnímu terminálu a koruny se mi během pár vteřin odečtou. Takže až budu na mol, tak se jen připotácím ke stánku, otisknu své čelo s nálepkou k terminálu a můžu pít dál. Jenom se bojím, že při nekontrolované možnosti nákupů alkoholu budu muset hodně hopsat a vyrábět hodně proudu, abych se na tu nedělní procházku dostal po svých.

Open Air Festival
letiště v Panenském Týnci
9.–11. 8.Předprodej v červenci:
1 210 Kč (vstupenka Normal / 3 dny)
1 960 Kč (vstupenka VIP / 3 dny)
900 Kč (jednodenní vstupné pátek nebo sobota)
Pro členy O2 Extra klubu sleva