Jednou z formací, která přijede do Panenského Týnce a po které fanoušci v Česku už dlouho volají, jsou norští Röyksopp. Připravte se na čerstvý sound, jelikož Röyksopp 13. září 2010 vydají očekávanou desku „Senior“. Vystoupení Röyksopp je neoficiálním svátkem, kapela u nás hrála naposledy v březnu roku 2002.

Junior & Senior
Torbjørn Brundtland a Svein Berge, které společně známe jako Röyksopp, se v průběhu roku 2008 rozhodli, že je na čase přijít opět s novým hudebním materiálem. Ale protože nové desky se v době internetových vydavatelství objevují stejně rychle jako houby po dešti, Röyksopp šli svou cestou – ostatně jako vždy. Připravili materiál rovnou na desky dvě. První z nich spatřila světlo světa na jaře loňského roku. Nesla název „Junior“ a nesla se ve znamení návratu k tanečním a hravým kořenům Röyksopp, tedy na zlatou éru z dob desky „Melody A.M.“. Až uslyšíte vokály švédské zpěvačky Robyn, vzpomenete si na hitový singl „The Girl and the Robot“. Ale Torbjørn a Svein nejsou jen průkopníci hravých chytlavých melodií. Mají i druhou osobnost, o které bude vypovídat právě album „Senior“, kterému díky Open Air Festivalu nahlédneme pod pokličku.

Festivalová kuchařka radí: základem je čerstvý line-up
Ideální kombinace jsou čerstvé ingredience (kapely s novými deskami) s vzácným kořením (kapely, které k nám už dlouho nepřijely) a osvědčenou klasikou (zavedení domácí interpreti). A právě na tento recept vsadili na Open Air Festivalu. Ve festivalovém menu tedy najdeme jména jako Faithless, Kosheen DJ set, Sunshine, Monkey Bussines, Toxique, Tata Bojs, Ohm Square, ale i IM Cyber, Suki, Moguai a další.

Festival v malebném prostředí
Open Air Festival několik měsíců hledal místo, kde by se usídlil a pořadatelé projeli republiku křížem krážem. „Když jsme dorazili do Panenského Týnce, hned jsme věděli, že dál už hledat nemusíme. Malebné městečko nám padlo do oka,“ říká manažerka festivalu Marie Marková. Lokalita nabízí prostor pro vybudování kvalitního zázemí, ale i možnost osvěžení v nedalekém přírodním koupališti nebo příležitost k výletům za památkami a zajímavostmi v regionu Slánska a Lounska.

Více informací o Open Air Festivalu najdete na www.openairfestival.cz.