Jeden z nejzajímavějších klubových koncertů května bude hostit pražské Chapeau Rouge. Hutné a neortodoxní kompozice dánských LIS ER STILLE, které dávají slovu progresivní rock původní význam, se potkají s příjemnou melodikou německých PARASHURAMA. Obě kapely vystoupí v centru metropole ve středu 15. května.

Skladby LIS ER STILLE přelétají od post-rockové zasněnosti k výpravnosti progresivního rocku, od avantgardního písničkářství k neuchopitelnosti moderní klasiky. Výsledek ale nezní jako racionální lepení hudebních nápadů. Hudba L.E.S. je tak neortodoxní a intenzivní, že dělí fanoušky žánrů, kterých se hudebně dotýká, na nadšené a znechucené. I proto jsou Dánové jednou z nejzajímavějších klubových kapel současné Skandinávie.

PARASHURAMA, která LIS ER STILLE doprovodí, je mladá kapela z Hamburku. Dobře postavené kytarové repetice a riffy, melodická basa, nenápadné zvukové krajiny v pozadí a příjemný zastřený vokál. Modernost se potkává se starou psychedelickou náladou. PARASHURAMA v květnu Praze představí svoje povedené debutové album Captive Rooms.

ELIS ER STILLE (DEN), PARASHURAMA (GER)
st 15. 5. 19:00
Chapeau Rouge
Jakubská 2, Praha 1
www.chapeaurouge.cz
www.liserstille.dk

autor: Daniel Prokop