Již poněkolikáté se v pražském klubu Roxy konal DJský workshop pro začátečníky, tentokrát 14. února. Kurz nejen pro mladé lidi, kteří chtějí teoreticky či prakticky nahlédnout pod pokličku DJingu. Roli učitele zde zastává DJ Ghonzales, působící na domácí taneční scéně již od roku 1997.

„Je to dobrá příležitost opět pracovat s mladými lidmi. Učím se učit a zdravě je motivovat,“ komentuje svou roli Ghonzales. S výukou má totiž zkušenosti. Od konce 90. let působil zhruba pět let v DJské škole LIVC a kurz je pro něj tedy výzvou i zábavou zároveň.

Dát do toho své srdce
Učit se DJing od nuly není ale očividně tak jednoduché, jak se zdá. Na kurzy chodí lidé úplně bez zkušeností, ale i se základními znalostmi, mezi něž patří například práce s mixážním pultem, umění srovnat desku a samozřejmě i určitý cit a rytmus. Studenti se učí na technice, kterou používají pro své sety i všichni DJs hrající v Roxy. Tedy dva gramofony, dvě míchací CDs a speciální „mixák“. „Někteří v DJingu vidí hodně rutinní práce a často už podruhé nedorazí. Ti s opravdovým zájmem a chutí se ale vracejí a jsou za tuto příležitost rádi,“ komentuje studentský cyklus Ghonzales.

Kurzy si samozřejmě kladou za cíl představit DJing v celé jeho kráse. Tedy nejen naučit ovládat potřebnou techniku, ale poskytnout i základní orientaci na taneční scéně. Záleží pak na každém, kterým směrem se vydá. Ghonzales se snaží studenty motivovat, aby nacházeli svou vlastní cestu, dávali do hraní své srdce a hudební cítění. „Z vlastní zkušenosti vím, že jen vlastní cesta přináší skutečné uspokojení,“ říká.

Zahrát si na festivalu
Energii nyní studenti směřují hlavně k tomu, aby byli co nejdříve schopni vyrazit „do terénu“. Od března do června bude probíhat kurz pro mírně pokročilé a v červnu má společnost Dialog Jesenius, která organizuje mimo jiné i tento projekt, v plánu festival uměleckých akademií. Na něj by Ghonzales rád tyto studenty připravil, jelikož to může být jejich vůbec první veřejné vystoupení. A to je příležitost, kterou by byl téměř hřích nevyužít.

DJ workshop pro mírně pokročilé
Pokud jej chcete navštívit, pak je nutné znát základy, mít základní úroveň znalosti techniky DJingu a měli byste vědět, jaký styl chcete hrát. Odměnou vám bude zaměření na vaše individuální potřeby.Termíny konání DJských workshopů 20. 3., 22. 3., 17. 4., 24. 4., 22. 5., 29. 5., 12. 6., 26. 6.