Každý jsme fanouškem nějakého hudebního stylu, a že raději posloucháme jinou skupinu než kamarádi, je přirozené. Proto, abychom všichni společně mohli jít na festival, který bude bavit všechny, vznikl před osmi lety United Islands.

V jedinečné atmosféře Střeleckého ostrova vyroste hlavní stage, na které by si milovníci elektronické hudby neměli nechat ujít dvojici Audio Bullys, která se právem zařadila mezi kultovní jména elektronické scény ve Velké Británii. Rockeři jistě nezmeškají belgický hardrockový objev Thot. Ojedinělým zážitkem bude vystoupení frontmana kubánské punkové undergroundové kapely Porno Para Ricardo Gorkiho Águila, jeho kapela ale nedostala povolení k výjezdu, a tak bude vystupovat s českými hudebníky. Kdo by tyto odvážné hochy náhodou neznal, jedná se o mediálně nejznámější kubánskou kapelu, která na ostrově není oficiálně povolena, protože je očividným důkazem veřejného nesouhlasu s tamějším režimem.

Nebude to jen hlavní stage, kde se můžeme všichni potkat. Pestrý program je připraven i na dalších pěti scénách, kde vystoupí více než 100 kapel z 20 zemí. Na jižní straně Kampy bude již tradičně Exit Stage Radia 1, kterou budou moci diváci navštívit již v pátek odpoledne. Tato stage nabídne čerstvá jména domácí scény jako jsou Republic of Two, skvěle poslouchatelná indie-folková formace, brněnské Kazety či Ema Brabcová se svojí novou kapelou Luno. V sobotu si přijdou na své i hiphopoví fanoušci. Pozvání přijali čerství držitelé Anděla Prago Union.

Po skončení open air části festivalu se jistě nebude chtít nikomu opouštět tu skvělou atmosféru – a ani to nebude potřeba. Stejně jako v minulých letech platí pozvánka na after party v klubu Lávka, do kterého to máte ze Střeláku jen pár kroků.

United Islands
23.–25. 6. 2011
vstup zdarma
www.unitedislands.cz