Pecka si to štráduje k narozeninovému dortu se třemi zapálenými svíčkami a jiskrou v oku. Jak moc velká sláva to je, se uvidí 14. června v Klubovně 2. patro. Lákadel jsme příchozím gratulantům připravili dost. To kdybychom si náhodou najednou neměli o čem povídat.

Na každé správné party nesmí chybět muzika. Nelehký úkol trefit se do vkusu všem jsme vyřešili šalamounsky. DJ bude střídat DJe, zahraje i živá kapela a ještě nám na stěny bude pouštět pohyblivé obrázky zručná VJka.

Umělce se sluší nejdřív představit a pak pořádně vyzpovídat. Vezmeme to pěkně popořádku, a aby byla spravedlnost, otázky měli všichni stejné:

1) K jakému jídlu bys svou muziku / obrázky přirovnal/a?
2) Jaké má toto jídlo obvykle účinky na konzumenty?
3) Nějaké kontraindikace?
4) Komu by se dala tato krmě doporučit a kdo by se jí měl naopak raději vyvarovat?
5) Nějaká třešnička na dort?
6) Jak podle tebe vypadá ideální večírek?
7) A co narozeniny – mohutná oslava nebo ticho po pěšině?

Jay Birchwood
„Hraju chillout, downtempo, místy snad i dubstep a pohrávám si přitom s motivy tracků, které se staly klasikou elektronické hudby. Rád si představuju, že jsem něco jako moderní obdoba kavárenského pianisty.“

1) Smažené bramborové lupínky, nebo ještě lépe křupky.
2) Je to takové zpestření lidské interakce. Člověk si povídá a přitom nevědomky chroustá.
3) Pokud sníte celé balení, může vás bolet břicho. Na obalu také píšou, že „Není náhradou hlavního chodu“.
4) Snad přijde k chuti fanouškům elektroniky a kýčovitých vzpomínek na zlatá léta devadesátá. Ale v přiměřeném množství je konzumace neškodná pro kohokoli.
5) Každé sousto má ambice vzbudit melancholickou reminiscenci díky kvintesenci chuti extrahované z jiné krmě. Něco jako Bertíkovy fazolky.
6) Jako mírný asociál preferuji klídek, milé lidi, absenci pozérství a umírněnou konzumaci dopingu. Pokud by se to mělo vyvinout v něco rozjetějšího, pak ať se tak děje samovolně a nenuceně.
7) Viz definice ideálního večírku.

Chewin’ Gun
Projekt byl založen v prosinci roku 2010. Tvorba s prvky funku, hip-hopu, ale i drum’n'bassu okořeněná jazzem je charakteristická rozmanitým zvukem, dechovou sekcí a absencí elektrické kytary, která je nahrazena melodickými klávesami. Za svou dvouletou existenci kluci stihli vydat pětipísňové EP s názvem Out of memory a odehrát nespočet koncertů v Praze a v jiných městech naší vlasti. Přijďte na koncert pro pořádnou dávku energické a dynamické show servírované kapelou stylem sobě vlastním!

1) Naši muziku bych přirovnal k dortu, který vařil pejsek a kočička. Od každého trochu.
2) Pochutnávají si a libují, olizují se za ušima.
3) Kontraindikace nejsou dosud řádně prozkoumány.
4) Vyvarovat by se měli především diabetici a mrzouti, ostatním jistě přijde vhod.
5) Třešnička rozhodně ne, ta zavání komunismem.
6) Hodně dobrého pití, ženy, víno, zpěv a klauni.
7) Mohutná oslava a pak ticho po pěšině. Minimálně než přejde kocovina.

Gadjo.cz
Své DJ-jméno dostal Gadjo.cz v roce 1998, když hrál na divoké romácké svatbě Eriky a Ervína Charvátových v pražském Karlíně. Od roku 2001 Charvátovi šťastně žijí v kanadském Torontu. Provozují malou úklidovou firmu, mají tři zdravé děti a z rasových důvodů je tam téměř nikdo neobtěžuje.
Radio 1 veterán a selektor Gadjo.cz od té doby vystoupil na mnoha velkých festivalech: manchesterském Eurocultured, londýnském Big Chill nebo berlínském Karneval der Kulturen.
I přes všechny úspěchy pořád miluje divočinu lokálních minitančíren, mejdany v hustých barech na stojáka nebo atmosféru rodinných pitek na svatbách, křtinách či zabijačkách. Co také očekávat od obdivovatele prastarých Killing Joke, Dead Kennedys, Mano Negra, Lee Scratch Perryho nebo dnešních Buraka Som Sistema, Bomba Estereo či Mexican Institut Of Sound?
V dnešní GADJO.CZ tančírně si na své přijdou jak příznivci hudební eklektiky, temperamentního world’n'bassu, veselého balkan-latino-ska-dubu nebo módního electro swingu. Nad ránem pak někteří uslyší kokrhání kohoutů, znělku ze Star Wars nebo dunění metra!

1) Zmrzlina.
2) Osvěžení.
3) Žádná.
4) Doporučit lze jednoznačně všem bez věkového omezení!
5) Třešnička na dort.
6) Ideální večírek vypadá jako Mighty Sounds!
7) Jednoznačně mejdan.

Boris Planeta
z Bosny (nebo Hercegoviny?). Tenhle balkánskej King Of The Beats to do vás napálí jak jednotky Gorana Hadžiče a donutí vás vypotit i tu poslední kapku při divokým tartasu, kterej se strhne před pódiem. Boris měl hodně divoký dětství. Narodil se ve smíšený rodině – otec je muslim a matka pravoslavná křesťanka. Díky tomu si z něj ostatní děti v rodný vesnici Žabljak často utahovaly a jeho rodina se musela téměř neustále stěhovat. V těch nejhorších časech museli dokonce žít i v lesích hercegovinských hor. A právě tam se malý Boris stal mužem. Bylo mu totiž teprve 9 let, když jeho matku (která sbírala borůvky, aby mohla nasytit celou hladovějící rodinu – Boris má neuvěřitelných 13 sourozenců!) napadl medvěd. A Boris, vyzbrojen pouze kapesním nožíkem a několika kameny, které stačil nasbírat, rozzuřeného mědvěda zahnal na útěk. Od té doby mu v jeho domovině málokdo řekne jinak než неустрашив медведa… (Autorem textu je Borisův agent Viktor Řehák z Bugejc.)

1) K bramboračce. Z pravých polních brambor a s pravýma lesníma houbama.
2) Škubání v koleni, jako když pouštíš elektriku do žabího stehýnka. Prostě drum & bass.
3) Pokud nemáš ráda repetitivní odnože elektronické hudby, které kladou důraz na basovou linku, bude tahle medicína bez odezvy.
4) Bude to především o písničkách a melodiích, aby se bavila děvčata. Protože když se baví děvčata, tak se obvykle baví i jejich chlapci a tak to má být. Asi to ale nebude nic pro fanoušky pozdní tvorby Jiřího Zmožka.
5) Na dort nepatří třešničky, nýbrž šlehačka. Nanejvýš do něj můžeš zabodnout svíčku.
6) Spousta mladých a krásných lidí pod jednou střechou, slušná hudba do podkresu a rychlá obsluha na baru. Cokoli navíc je bonus a čím víc bonusů, tím lepší večírek.
7) Určitě pořádná rotyka. Nebo bavíme se tady o stejný akci?

Adam Cloud
Na české taneční scéně působí od roku 2000. K pravidelným parties Adam Clouda patří již několik let rezidentní noc BASE v klubu Pekelnej bar, kde se v únoru představila legenda světové taneční scény DJ Colin Dale. Společně s legendární postavou české klubové scény Jaroslavem Ježkem alias Jájou v lednu odstartovali zbrusu novou party TECHNO ANIMALS v klubu Touster, na které si zahrál nejlepší maďarský techno DJ a producent HOT X či slovenský DJ BOSS. Adam se dále podílí na přípravě vlastní open air stage na nejznámějším letním festivalu Mácháč 2011 a Mácháč 2012. Nebo na party „Free Base“ v klubu Radost FX. V letním období se stará společně s Pete Walkem a Revisem o produkci ve velmi oblíbeném klubu Blue Bar – Bílý Kámen v Doksech u Máchova jezera.

Můžete se těšit na set plný precizních mixů od melodického deep-house, tech-house či progressivu. Vždy se snaží, aby jeho sety byly zvukově rozmanité a něčím ojedinělé.

1) To by mě nikdy nenapadlo! Opravdu nemám ponětí… ale když už musím odpovědět na tuhle záludnou otázku, tak bych to třeba přirovnal k čokoládě.
2) Čokoláda má účinky na vaši náladu, kterou dokáže vylepšit. Při její konzumaci se totiž v těle produkují endorfiny – tzv. hormony štěstí.
3) Bez kontraindikací.
4) Určitě doporučuji všem labužníkům.
5) To je hudba sama o sobě!
6) Kvalitní zvuk a kvalitní hudba; příjemní, bavící se lidé; pěkné prostředí a samozřejmě dostatečně zásobený bar.
7) Mohutná oslava!

Pete Walk
Stálice české taneční scény DJ Pete Walk zahájil svou hudební kariéru v minulé dekádě a od té doby se aktivně angažuje v rámci nejprestižnějších tanečních parties v hlavním městě i zbytku České republiky, jako jsou klubové party, velké taneční party a festivaly. Každým rokem se aktivně podílí na hudební produkci v klubu Blue Bar na „české Ibize“ – Máchově jezeře a v posledních letech i na přípravách techno-minimalové stage legendárního open air festivalu Mácháč. Pete Walk je také rezidentem známého pražského klubu Studio 54. Během svého působení v oblasti taneční scény si rovněž zahrál po boku velkého množství světových jmen v oblasti taneční hudby.

1) Asi ke zmrzlině, pro její naprostou výjimečnost.
2) Zchladí jejich těla, aby měli dost síly pařit na celý můj set. A stimuluje jejich veškeré smyslové buňky.
3) Nevím o nich. Ba naopak. Má se podávat při všech stavech a onemocněních.
4) Všem, kdo si chtějí poslechnout kvalitní muziku. Nepodávat neandrtálcům. Mohl by jim ztuhnout úsměv na tváři.
5) Asi právě ten dort. Ke zmrzlině se celkem hodí.
6) Spousta lidí. Fifty-fifty kluci a holky. Skvělá hudba a kalba až do rána.
7) Oslava jak má být. Kdo byl na mých narozeninách, tak ví. Zkuste se příští rok stavit.

VJ Aka 47
Andrea Pekárková alias Aka 47 studuje v ateliéru Vizuální komunikace – digitální média Fakulty umění a architektury v Liberci. Věnuje se tvorbě objektů, videa, grafiky a VJingu. Je členkou VJské skupiny Vizual Terrorist a jako videoperformerka doprovází různá hudební tělesa. Ve spolupráci s Helenou Krásovou vede galerii 3×3.

1) Psychedelickej zeleninovej salát.
2) Je to zdravý a svěžounký, ale taky ti to může pěkně pomotat hlavinku.
3) Epilepsie, světloplachost, lobotomie, suchost, ale tyhle kontraindikace jsou relativní.
4) Doporučila bych ji všem, na celým světě. Vyvarovat by se jí neměl nikdo, zavedla bych ji do školních, závodních, nemocničních a dalších jídelen a do všech bufáčů a čtyřek.
5) Celý to je i třešnička, i dort, i třešnička na dortu. Nejde to říct jinak, bohužel.
6) Chlast, papírový bundy a chlebíčky.
7) Záleží na tom, jestli slavíš, že už ti KONEČNĚ je tolik a tolik nebo zapíjíš, že už ti bohužel… je tolik a tolik.

Muzika a obrázky dobrý. A dál?
Na nejstylovější party to chce vybrat exkluzivní ohoz. Pokud ale jdete rovnou z práce, nevěšte hlavu. Kdo se totiž nestihne pořádně vyfintit doma, bude mít příležitost vše přímo na místě doladit u:

dobagu – ekotašky
ToPotěší – design a výroba šperků
ReeflexDesign – reflexní šperky
Acid designs – šperky z recyklu
Kuráž – česká móda, šperky, design
fragil – šály a legíny pro radost
PunkTura – crossover fashion
Crec – oblečení a doplňky

V Klubovně 2. patro bude také stánek Growshop.cz s nabídkou vaporizérů, pěstitelských a kuřáckých potřeb a stánek Hell.cz, kde bude tetovací workshop a nástřik tetování na kůži přes šablony. Celý večírek nafotí kamarádi z PolaroidLove.

A ještě všemi toužebně očekávaný zlatý hřeb večera: stylové půlnoční překvapení si režijně bere pod palec právě studio Hell.cz. Těšte se a třeste se! Voni sou zlý!