Čtyřčlenná alternative-rocková kapela Exit Calm z jižního Yorkshire obráží ostrovy se svojí jedinečnou show už od roku 2007. Nenechte si ujít jejich pražský koncert, který se koná 16. prosince v legendárním třípatrovém klubu Chapeau Rouge.

Jestliže je minulost cizí krajinou, pak mají Exit Calm minulost hodnou prozkoumání. Po teprve dvou měsících společného hraní a jedné syrové demo nahrávce odehráli Tokyo’s Liquid Rooms vystoupení, které jim dohodil Mani, basák Stone Roses.

Neuvěřitelné koncerty následovala ještě neuvěřitelnější vystoupení sycená éterickým zvukem, unikátním v celé Velké Británii i kontinentální Evropě. Exit Calm si tak rychle zvykli na vyprodaná turné po britských ostrovech, doprovázená takovými jmény, jako jsou The Charlatans, Modest Mouse, Echo & The Bunnymen and Soulsavers.

Po třech singlech bylo vydání LP nesoucího stejný název jako kapela v roce 2010 logickým vyústěním tří let tvrdé práce. Agresivní, ale ne konfrontační, zaostřené, ale nikoliv krátkozraké a melodické spíše než popové.

Jedinečný koncert britského kvarteta Exit Calm si můžete vychutnat i vy. Ostrovní melodika dostane slovo už 16. prosince v pražském klubu Chapeau Rouge.


autor: Hedvika Pajerová