Doslova za dveřmi je další ročník mezinárodního konopného veletrhu Cannafest. Ten se na Výstavišti Incheba v Praze Holešovicích zabydlí ve dnech 8.–10. listopadu 2013. Těšit se můžete na expozice více než stovky vystavovatelů z 19 zemí světa. Samotnou kapitolu potom tvoří pestrý odborný a doprovodný program.

Cannafest každý rok představuje nejnovější trendy v oboru především prostřednictvím zastoupených vystavovatelů, kteří si i pro letošní ročník připravili spoustu novinek. Vysokou úroveň celé akce zajišťuje odborný program, který pořadatelé rok od roku zkvalitňují. „Návštěvníci se mohou těšit na odbornou konferenci, v rámci které vystoupí například prof. Lumír Hanuš, přední odborník na výzkum léčebného konopí. Z USA zavítá Steve DeAngelo, provozovatel nejrozsáhlejší legální banky léčebného konopí na světě, zajímavá bude i přednáška Howarda Markse jako Mr. Nice, který představí společně se Shantibabou společný projekt CBD Crew,“ vyjmenovává část odborného programu ředitel veletrhu Lukáš Běhal.

V rámci doprovodných programů stojí za zmínku rozsáhlé workshopové dílny o. s. Konopa se zaměřením na potenciál konopí jako přírodního zdroje, mlsné jazýčky se můžou zapojit do soutěží o nekvalitnější konopný olej či nejlepší konopný nápoj. K dispozici bude i nabídka relaxu v podobě uvolňující konopné masáže. Samozřejmostí jsou již tradiční Rolls & Smoking Chillout Zone se soundem DJs či doprovodná stage se zábavným programem po celé tři dny veletrhu. Po loňském úspěchu přicházíme i letos s oblíbenou Cannafest Vapo Lounge, kde si návštěvníci můžou vyzkoušet vaporizéry předních výrobců, k dispozici budou nejrůznější lékařské byliny, jako je meduňka, heřmánek, máta či šalvěj. Aktivit je na veletrhu opravdu dost, pro více informací je nejlepší průběžně sledovat již oficiální stránky Cannafestu www.cannafest.cz nebo Facebook.


autor: Markéta Matějková