Léto je definitivně v háji. Za chvíli bude jenom hnusně pršet, stromy shodí listí a lidé naopak začnou vrstvit oblečení. Ale věřte nebo ne, končící léto je ideální čas i pro jiné věci než začínající podzimní deprese. Je to totiž perfektní příležitost dopřát si piercing nebo tetování.

„Právě teď je nejvhodnější doba k aplikaci hůře hojitelných piercingů jako jsou bradavky, pupíky či genitálie. Například pupík vyžaduje až rok na dokonalé vyhojení. Holky, co do toho jdou teď na podzim, mají jistotu, že se jim piercing v pupíku do léta zahojí a že se s ním budou moci pyšnit na koupališti,“ říká piercerka Kakina z legendárního tattoo & piercing studia HELL.cz. Začínající podzim je ale ideální pro všechny piercingy. Už se totiž nemáčíme v rybnících a bazénech, ještě neřádí chřipky a ani se nenosí čepice, které by zatrhávaly za nové náušnice. I když nějaký ten piercing zazlobí, žádné strachy. V HELLu nabízejí bezplatný servis a péči o zlobivé piercingy. „Za svoji práci totiž stoprocentně ručíme,“ říká Míla, piercer a modifikátor, který studiu HELL.cz šéfuje, a dodává: „Často léčíme i nesprávně provedené piercingy z jiných studií nebo domácí píchance.“

Ti, kdo radši než jeden píchanec upřednostňují spoustu malých jehliček zapichujících se do kůže, můžou také jásat. Podzim je ideální doba i pro tetování. Protože s klesající rtutí teploměru máme tendence se zahalovat, nehrozí, že sluníčko čerstvou tetovací barvu vyšisuje. Nová kůžička, která se na tetovaném místě vytvoří, je ze začátku jemňoučká a snadno zranitelná. Když je schovaná pod trikem, tak snadno se neodře. Navíc se i méně potíme (teda pokud někoho na podzim nečeká reparát), neválíme se v prachu na fesťácích a koupeme se tak maximálně ve vaně. To znamená výrazně menší riziko infekce, takže tetování se při správné péči zahojí raz dva.

Takže, jestli vám piercing či tetování leží v hlavě, teď je nejlepší čas jít do toho!

autor: Adam Zlatý