Ještě před pár lety bylo na lidi s piercingem nahlíženo skrz prsty. Netrvalo ale dlouho a piercing se stal již běžně vnímaným vizuálním doplňkem.

Prostřednictvím piercingu je možné dotvořit svůj zevnějšek tak, aby lépe odpovídal představě o sobě samém. Umožňuje vizuálně se vymezit vůči davu. Změnit to, jak působíte na své okolí, byť by v případě intimních piercingů šlo jen o ukázku pro pár vyvolených. Vedle projekce navenek je ale piercing spojen i s niternějšími aspekty. Jeho aplikace je spojena s bolestí, která v moderní společnosti nebývá často vnímána jako běžná součást života. Je nutné překonat strach a odhodlat se s bolestí konfrontovat. Za to si užít pocit zadostiučinění, který překonání sama sebe přináší.

Původní smysl piercingu byl mimo jiné rituální. Z tohoto pohledu může dávat smysl i self-made piercing. S propichováním určitých míst je ale rozhodně lepší svěřit se do rukou odborníkovi. Jeho osobnost je zárukou správného settingu, v rámci něhož vám dělá zkušeného průvodce osobním zážitkem, při kterém se piercing stane novou součástí identity.

Heslem piercerů z Inkdividualu je „Dělat radost“, a stejně vnímají i hlavní smysl, který by měl piercing mít. A to nejen pro svého nositele. º


Inkdividual Piercing & Tattoo Experience
Šrobárova 3, Praha 3
po—čt 13:00—19:00
pá 13:00—17:00autor: Alexandra Třešňová